30.2 °C, 3.3 m/s, 38.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsVK “Jelgava” volejboliste Līga Plāte debitē Latvijas izlasē
VK “Jelgava” volejboliste Līga Plāte debitē Latvijas izlasē
10/05/2021

Latvijas sieviešu volejbola izlase no 6.līdz 8. maijam Daugavpilī aizvadīja Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra grupas spēles. Šajā sabraukumā Latvijas izlasē debitēja sieviešu komandas “Jelgava” volejboliste Līga Plāte.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase ir vienā grupā ar Bosniju un Hercegovinu, Slovēniju un Čehiju. Spēles notiks divos sabraukumos – no 6. līdz 8. maijam Daugavpilī un no 14. līdz 16. maijam Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Zenicā.

 

Pirmajā sabraukumā Daugavpilī Latvijas izlase piedzīvoja trīs zaudējumus trīs spēlēs: 0:3 (19:25, 17:25, 9:25) pret Čehiju, 0:3 (15:25, 27:29, 14:25) pret Slovēniju un 0:3 (10:25, 14:25, 22:25) pret Bosniju un Hercegovinu. Līga Plāte laukumā devās spēles pret Slovēniju trešajā setā. “Sajūtas, pirmo reizi dodoties laukumā Latvijas izlases sastāvā, ir ļoti patīkamas. Spēlēšana izlasē atšķiras no spēlēšanas klubā, kaut vai sākot jau ar to, ka spēles taktika tiek veidota savādāk nekā Jelgavas komandā, arī pretinieku analīze ir daudz detalizētāka. Uzskatu, ka šī man ir lieliska pieredze – treniņi ir intensīvi un interesanti, visas komandas meitenes darbojas ar milzīgu atdevi,” Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja Līga Plāte, kura šobrīd ar izlasi ir ceļā uz Bosniju un Hercogovinu.

 

Jāpiebilst, ka uz izlasi bija izsaukta vēl viena volejbola komandas “Jelgava” spēlētāja Simona Rozīte, bet treniņu procesā viņa guva savainojumu un diemžēl kvalifikācijas turnīrā izlasei palīdzēt nevarēja.

 

Eiropas čempionāta finālturnīrs plānots augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas – Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna – vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas ieņems pirmo divu vietu ieguvējas sešās kvalifikācijas grupās.

 

Foto: Latvijas Volejbola federācija