22.5 °C, 3.7 m/s, 78.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaVUGD ar skolēniem par drošību runā attālināti
VUGD ar skolēniem par drošību runā attālināti
11/03/2021

Brīdī, kad mācību process norit attālināti un izglītojošie pasākumi klātienē liegti, arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) meklē risinājumus, kā šajā laikā skolēniem stāstīt par ugunsdrošību un rīcību ārkārtas gadījumos. VUGD skolām piedāvā tiešsaistes lekcijas un informatīvus materiālus digitālajā vidē. Līdz šim tiešsaistes lekcijās piedalījušies Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Paula Bendrupa pamatskolas skolēni.

Februārī visā Latvijā aizvadītas vairāk nekā 130 tiešsaistes lekcijas par vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112, un tajās piedalījās teju 5000 skolēni. Jelgavā pagājušajā mēnesī notika septiņas lekcijas Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Paula Bendrupa pamatskolas bērniem un jauniešiem. Redzot izglītības iestāžu interesi, VUGD arī turpmāk aicina skolas, skolotājus pieteikties attālinātajām lekcijām, lai skolēni uzzinātu vairāk par aktuālajiem drošības tematiem. “Pieļaujam, ka vidusskolēniem šobrīd aktuāli ir karjeras jautājumi un viņi gribētu ko vairāk uzzināt par ugunsdzēsēja glābēja darbu, – arī šādu tiešsaistes lekciju varam noorganizēt. Jo īpaši šobrīd, kad daudz laika tiek pavadīts mājās, aktuāls varētu būt jautājums par rīcību ugunsgrēka gadījumā, tāpat skolēniem svarīgi zināt, kādos gadījumos zvanīt uz ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112 un kas jāņem vērā, pirms zvanīt. Tēmas var būt visdažādākās, un katrai skolai tiks rasts individuāls risinājums,” stāsta VUGD pārstāve Viktorija Gribuste. Jelgavas izglītības iestādes tiešsaistes lekcijām VUGD var pieteikties pa e-pastu viktorija.gribuste@vugd.gov.lv.

 

VUGD tīmekļa vietnē, sadaļā “Drošības padomi“, ir pieejami arī izglītojošie materiāli (darba lapas, testi, prezentācijas), kurus vecāki un pedagogi var izmantot, lai stāstītu bērniem un jauniešiem par dažādiem drošības jautājumiem. Šobrīd ir apkopoti materiāli par bīstamību atrasties uz ūdenstilpju ledus, zvanīšanu 112, bet drīzumā tiks ievietota informācija par kūlas dedzināšanas postu un citiem drošības jautājumiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē