22.1 °C, 1.6 m/s, 68.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi
22/05/2018

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informē, ka 28. maijā pulksten 9.30 uz trim minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību un konstatētu bojājumus vai traucējumus skaņas signāla dzirdamībā.

Latvijā kopumā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kas izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā. Jelgavā ir četras trauksmes sirēnas, kas atrodas Loka maģistrālē, Aviācijas, Filozofu un Akadēmijas ielās.

 

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties, un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir tikai kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos panika. Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nedzirdat, nesatraucieties, jo ārkārtas situācijās tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana pa skaļruņiem, skaidro VUGD.

 

VUGD atgādina, ka trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv katastrofas draudi. Gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

 

Jāpiebilst, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumu Nr. 440 «Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība», trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē