21.1 °C, 2 m/s, 62.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaVVD konstatē: pieci uzņēmumi Jelgavā strādā bez piesārņojošās darbības atļaujas
VVD konstatē: pieci uzņēmumi Jelgavā strādā bez piesārņojošās darbības atļaujas
15/10/2020

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori aizvadītajā nedēļā Latvijā, tostarp Jelgavā, veica industriālo zonu un degradēto teritoriju kontroles kampaņu. VVD Zemgales reģionālās vides pārvaldes inspektori pārbaudīja uzņēmumus divās Jelgavas industriālajās teritorijās, konstatējot, ka pieci uzņēmumi strādā bez nepieciešamās atļaujas piesārņojošai darbībai.

VVD informē, ka kampaņas laikā pārbaudītas vairāk nekā 20 dažādas industriālās teritorijas un vairāk nekā 170 uzņēmumi. Jelgavā VVD Zemgales reģionālās vides pārvaldes inspektori pārbaudes veica uzņēmumos, kas strādā industriālā parka “Lielupe” teritorijā Neretas ielā un uzņēmumos, kas darbojas bijušās “Latvijas keramikas” teritorijā Rīgas ielā. Pārbaudēs secināts, ka pieci uzņēmumi strādā bez nepieciešamās piesārņojošās darbības atļaujas. “Bez nepieciešamās piesārņojošās darbības atļaujas Jelgavā darbojas vairāki metālapstrādes uzņēmumi, kokapstrādes uzņēmums un uzņēmums, kas plāno uzsākt siltumizolācijas paneļu ražošanu,” norāda VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Zaļepska, papildinot, ka konstatētas arī citas neatbilstības vides prasībām, piemēram, kādā no pamestām ēkām uzietas vairāk nekā 20 mucas ar nezināmas izcelsmes šķidrumu, vairāki maisi ar putuplastu.

 

VVD Zemgales reģionālās vides pārvaldes vadītājs Hardijs Verbelis uzsver, ka šīs kampaņas mērķis bija pārbaudīt, kādi uzņēmumi strādā industriālajās teritorijās, un atklāt uzņēmumus, kas bez attiecīgas atļaujas veic piesārņojošās darbības, lai panāktu vides aizsardzības prasību ievērošanu to darbā. Galvenokārt pārbaudīti uzņēmumi, kuri ikdienā nav VVD redzeslokā, jo nav informējuši dienestu par to, ka veic ar vides piesārņošanas riskiem saistītas darbības. “Ja uzņēmumam nav piesārņojošās darbības atļaujas, tas nav iekļauts reģistrā kā ražošanas uzņēmums, kas veic piesārņojošas darbības, tādējādi uzņēmums nenomaksā dabas resursu nodokli, kā to paredz valsts normatīvais regulējums,” stāsta H.Verbelis.

 

Viņš skaidro, ka šīs kampaņas mērķis nebija sodīt un vides inspektori īstenoja principu “Konsultē vispirms!”. “Gadījumos, kad uzņēmums veicis darbību bez nepieciešamās atļaujas, doti 1–2 mēneši laika pārkāpuma novēršanai, tas ir, atļaujas saņemšanai. Ja uzņēmums to izdarīs, sods netiks piemērots,” tā H.Verbelis.

 

Kopumā VVD pārbaužu laikā konstatēts, ka katrs trešais uzņēmums Latvijā jeb aptuveni 30 procenti no visiem pārbaudītajiem strādā bez nepieciešamās atļaujas piesārņojošai darbībai. Lielākoties tie ir uzņēmumi, kas nodarbojas ar nolietoto transportlīdzekļu apsaimniekošanu, autoservisi, kā arī metālapstrādes darbnīcas.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē