19.6 °C, 2.2 m/s, 87.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Zelta stīdziņām” desmitā jubileja
“Zelta stīdziņām” desmitā jubileja
28/05/2022

Mūsu jubilejas koncerts reizē ir veltījums pilsētai un ieskaņas koncerts ceļā uz Jelgavas Mūzikas vidusskolas simtgades lielkoncertu, kas notiks oktobrī, saka tautas mūzikas ansambļa Zelta stīdziņas vadītāja Biruta Deruma. Šodien Jelgavas Mūzikas vidusskolas zālē izskanēja ansambļa desmitās jubilejas koncerts Mana kokle zeltā stīgo

Kolektīva vadītāja un dvēsle B.Deruma atzīst, ka tā ir laimīga sajūta, ja dari to, kas tev patīk. Un tā ir “Zelta stīdziņām”. “Klausoties šo ekskluzīvo instrumentu, – kokli – cilvēka dvēselei jābūt ļoti smalkai. Tikai tad pa īstam vari to uztvert,” tā vadītāja, papildinot, ka kolektīvu šajos desmit gados noteikti raksturo izaugsme. “Mēs patiesi esam izauguši – gan skaitliski, gan arī muzikāli. Šis ir kolektīvs, kas apvieno Mūzikas skolas audzēkņus, skolas pedagogus un arī Mūzikas vidusskolas absolventus. Mēs esam kā viena liela ģimene, kurai prieks kopā spēlēt, muzicēt,” tā vadītāja, papildinot, ka “Zelta stīdziņas” šobrīd apvieno 11 dalībniekus, bet jubilejas koncertā piedalījās arī absolventi, bet koncertu vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris, jelgavnieks Gundars Grasbergs.

 

Jubilejas koncertā līdzās koklei skanēja arī flauta, čells, vijole, kas kā saka vadītāja: “piešķir mazliet krāsu”. B.Deruma savam kolektīvam jubilejas reizē vēl nepazaudēt to brīnišķīgo radošo sajūtu, kas ievīta ar prieka zelta stigām, arī turpmākos desmit gadus.  

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē