24.7 °C, 3.8 m/s, 44 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiZemeņu ielā likvidēs nelegāli izmestu zemi un būvgružus
Zemeņu ielā likvidēs nelegāli izmestu zemi un būvgružus
02/04/2020

SIA “Zemgales EKO” saņemta informācija par divām kravām ar zemi un būvgružiem, kas nelegāli izgāztas teritorijā pie Platones upes. Uzņēmumā šobrīd risina, kā nelegālo piesārņojošo kravu savākt, un tas tiks darīts tuvākajā laikā, informē uzņēmuma valdes loceklis Aleksejs Jankovskis.

A.Jankovskis skaidro, ka diemžēl nav iespējams noteikt, kas kravu atstājis, un šobrīd tiek lemts par veidu, kā veiksmīgāk teritoriju sakopt, taču skaidrs, ka būs jāiesaista smagā tehnika. Šī ir pirmā reize, kad šajā teritorijā novērota nelegāla atkritumu un gružu izmešana.

 

Lai novērstu gadījumus, kad notiek nekontrolēta atkritumu izmešana, iedzīvotāji aicināti sniegt informāciju par šādiem gadījumiem Pašvaldības policijai pa tālruni 63008550 vai Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa bezmaksas tālruni 8787.

 

Jāpiebilst, ka ikdienā uzņēmums “Zemgales EKO” nodarbojas ar atkritumu apsaimniekošanu pilsētā, kā arī nelegālo izgāztuvju likvidēšanu. Jelgavā darbojas trīs dalīto atkritumu savākšanas laukumi – Salnas ielā 20, Paula Lejiņa ielā 6 un Ganību ielā 84. Tajos bez maksas var nodot papīru, PET pudeles, plastmasas pudeles, plēves iepakojumus, stikla taru un logu stiklu, metālu, dārza atkritumus, luminiscētās lampas un elektroiekārtu atkritumus neizjauktā veidā. Tāpat šajos punktos iespējams nodot vieglo automašīnu riepas. Cena par vienas riepas nodošanu – 1,90 līdz 2,70 eiro, atkarībā no tās izmēra. Valsts ārkārtas situācijas laikā dalīto atkritumu savākšanas laukumi strādā kā līdz šim. Papildus informācija par atkritumu apsaimniekošanu karantīnas laikā pieejama ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē