15.6 °C, 1.2 m/s, 89.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaZemessardzes 4. Kurzemes brigādei – jauns komandieris
Zemessardzes 4. Kurzemes brigādei – jauns komandieris
18/04/2024

Šodien, 18. aprīlī, Skrundā notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, kurā ietilpst arī Jelgavā bāzētais Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons, komandiera svinīgā maiņas ceremonija. Līdzšinējo brigādes komandieri pulkvedi Andri Riekstu amatā nomainīs pulkvežleitnants Edmunds Svenčs.  

Svinīgo ceremoniju apmeklēs aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns, sadarbības partneri un aicinātie viesi. Piedalīsies arī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes vienības, tostarp Jelgavas zemessargi, un militārā tehnika.

Pulkvežleitnants E.Svenčs dienestu bruņotajos spēkos uzsāka 1996. gadā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Pēc akadēmijas absolvēšanas dienestu turpinājis komandējošā sastāva amatos Sauszemes spēkos un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā. Starptautisku dienesta pieredzi viņš ieguvis operācijās Irākā un Afganistānā, kā arī NATO štābā Polijā. No 2021. gada dienesta pienākumus veic Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba priekšnieka amatā.

Par nopelniem Latvijas valsts labā E.Svenčs apbalvots ar Viestura ordeni. Par teicamu dienestu saņēmis aizsardzības ministra, Nacionālo bruņoto spēku komandiera, NATO ģenerālsekretāra, Sauszemes spēku komandiera, Zemessardzes komandiera, Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektora un ārvalstu bruņoto spēku apbalvojumus.

Līdzšinējais brigādes komandieris pulkvedis A.Rieksts dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos sāka 1995. gadā. No 2017. gada jūnija līdz šim pulkvedis A.Rieksts ir dienējis Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandiera amatā, bet dienestu turpinās Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnijā, tās pakļautībā ir pieci bataljoni – trīs kājnieku bataljoni Liepājā, Ventspilī un Dobelē, viens nodrošinājuma bataljons Kuldīgā un viens kaujas atbalsta bataljons Jelgavā. Brigādes devīze – “Vairogs tautai, zobens Tēvzemei”.