25.2 °C, 4.1 m/s, 34.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaZemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons atzīmē dibināšanas 29. gadadienu
Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons atzīmē dibināšanas 29. gadadienu
13/09/2020

13. septembra pēcpusdienā pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem tika atzīmēta Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona dibināšanas 29. gadadiena. Tā kalpoja kā noslēgums mācībām “Zobens 2020”, kas no 7. septembra norisinājās Jelgavas pilsētā.

“Diemžēl pandēmijas ietekmē nevaram rīkot tik krāšņus pasākumus kā tas ir citus gadus, taču atzīmējam jubileju svaigā gaisā pie pieminekļa un noslēgsim to ar gājienu cauri pilsētai atpakaļ uz savu bataljonu. Tas šogad sakrīt tieši ar mācību noslēgumu kā tāds veiksmīgi pielikts punkts – esam nedēļu trenējušies, cīnījušies un nu varam nosvinēt,” stāsta 52. kaujas atbalsta bataljona komandieris pulkvežleitnants Arvis Zīle.

 

Svinīgajā pasākumā tika apbalvoti labākie mācību dalībnieki, piešķirtas jauniegūtas pakāpes, kā arī jaunie zemessargi teica svinīgo zvērestu. Īpaša pateicība tika veltīta veterāniem, kas bataljonā darbojas kopš tā dibināšanas.

 

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons dibināts 1991. gada 9. septembrī. Vienības teritorija aptver Jelgavas pilsētu, Ozolnieku un Jelgavas novadus.

 

Vairāk par notikušajām mācībām ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē