16.1 °C, 1 m/s, 86 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaZemessargi mācībās trenē darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos
Zemessargi mācībās trenē darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos
11/09/2020

No 7. līdz 13. septembrim Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes atbildības teritorijā, kurā ietilpst arī Jelgava, notiek lauka taktiskās mācības “Zobens 2020”. Mācību kulminācija mūsu pilsētā norisinās nedēļas nogalē un piektdien, 11.septembrī, izspēlētas divas apdraudējuma situācijas – bruņota nemiernieku grupējuma neitralizācija un bataljona aizsardzība no neapmierināta nemiernieku pūļa. Mācības turpināsies arī sestdien, 12. septembrī, tāpēc iedzīvotāji aicināti ar izpratni izturēties, redzot karavīru, zemessargu un militārās tehnikas pārvietošanos pilsētā.

“Šogad, norisinoties ikgadējam Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību ciklam “Namejs 2020”, zemessargi aizvada mācības “Zobens 2020”, kuru uzdevums ir izspēlēt situācijas, kurās cīnāmies ar hibrīdapdraudējumiem, piemēram, provokācijām vai sabiedrības psiholoģisku ietekmēšanu. Rīta pusē bijušā Pārlielupes cietuma teritorijā tika izspēlēta situācija, kurā bija jāneitralizē ar kaujas ieročiem bruņotu nemiernieku grupējums, kas rada draudus sabiedrībai un valsts pārvaldei. Savukārt pēcpusdienā tika simulēta atbildes reakcija, kad pie bataljona teritorijas pakāpeniski veidojas neapmierinātu nemiernieku pūlis, kas pieaug un kļūst arvien agresīvāks. Zemessargu uzdevums ir nodrošināt bataljona aizsardzību, taču pūļa kontrole nav zemessargu kompetencē, tāpēc šādā situācijā tiek pieaicināta Valsts policija. Šis ir viens no piemēriem, kā tiek trenētas savstarpējās sadarbības procedūras,” informē Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona Civilmilitārās sadarbības nodaļas speciāliste kaprāle Evita Hibšmane. Mācībām turpinoties sestdien, 12. septembrī, plānots izveidot kontrolcaurlaides punktus pilsētā, kur kopīgi darbosies zemessargi ar Valsts policijas darbiniekiem, mācību ietvaros nepieļaujot nelikumīgu ieroču, sprāgstvielu un personu pārvietošanos.

 

Šāda veida mācības pilsētvidē Jelgavā notiek pirmo reizi. Nedēļas garumā tiek izspēlēts scenārijs, kurā savstarpēji saistītās situācijās lēnām pieaug draudu līmenis – pastiprinās bataljona novērošana, tiek veiktas dažādas provokācijas, kiberdraudi, centieni ietekmēt personālu, nesaskaņoti iekļūt bataljona teritorijā un citas darbības, uz kurām attiecīgi tiek reaģēts, paaugstinot aizsardzību bataljonā un iesaistot arī Valsts policiju un Jelgavas pašvaldības policiju. Jau ziņots, ka integrētu mācību aktivitāti, izmēģinot dronu atpazīšanas sistēmu, 10. septembrī kopā ar Zemessardzi aizvadīja Valsts policijas un Jelgavas pašvaldības policijas darbinieki. Savukārt mācību noslēgumā tiks atzīmēta bataljona dibināšanas 29. gadadiena ar gājienu no pieminekļa par godu Jelgavas atbrīvotājiem uz bataljonu.

 

Jelgavā apmācības norisinās galvenokārt Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona štāba apkaimē Dambja ielā. Vēl līdz 13. septembrim iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi Dambja ielas posmā no Sarmas ielas līdz Aspazijas ielai – brauktuves vienā pusē un uz ietves būs kontrolpunkti, bet transporta un gājēju kustība pilnībā netiks apturēta. Daļēji tiks ierobežota piekļuve arī Zemgales rajona tiesas stāvvietai. Apkārtnē dežurē Valsts un Pašvaldības policija, un atbildīgās personas nepieciešamības gadījumā jelgavniekiem sniegs papildu informāciju.

 

Papildu informācija par Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona aktivitātēm pieejama “Facebook”. Informatīvais tālrunis iedzīvotājiem – 25424404.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē