23.4 °C, 2.1 m/s, 60.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSports“Zemgale/Juniors” kļūst par Latvijas 1. līgas čempioniem
“Zemgale/Juniors” kļūst par Latvijas 1. līgas čempioniem
24/05/2022

Hokeja komanda “Zemgale/Juniors” kļuvusi par 2021./2022. gada sezonas Latvijas 1. līgas jeb Junioru attīstības hokeja līgas (JAHL) čempioniem. Tas komandai ir pirmais čempionu tituls šajā līgā.

“Šosezon ir ieguldīts kolosāls darbs, un visas sezonas garumā bija redzams spēlētāju progress. Mēs centāmies uz katru spēli iziet maksimāli koncentrējušies un laukumā parādīt savas labākās īpašības, centāmies izturēt pretinieku spiedienu un kontrolēt emocijas,” tā par panākumu atslēgu, kas ļāva komandai pirmo reizi kļūt par JAHL čempioniem, saka tās galvenais treneris Igors Ļebedevs. Treneris arī norāda, ka liela nozīme ir tam, ka lielākā daļa komandas spēlētāju šosezon trenējās un arī spēlēja virslīgas komandā “Zemgal/LLU” pie galvenā trenera Arta Ābola: pieci aizsargi, deviņi uzbrucēji un divi vārtsargi.

 

JAHL šosezon startēja 11 komandas, un astoņas labākās pēc regulārā turnīra iekļuva izslēgšanas spēļu kārtā. “Zemgale/Juniors” 30 spēlēs izcīnīja 18 uzvaras un piedzīvoja 12 zaudējumus un ieņēma 6. vietu pēc regulārā turnīra.

 

Ceturtdaļfinālā mūsu komandas pretinieki bija “Daugavpils Ledus skola”, kas tika pārspēta ar rezultātu 6:2 un 2:0. Pusfinālā bija jāspēlē pret HS “Rīga”: pirmajā spēlē uzvara ar rezultātu 4:0, otrajā zaudējums ar 3:8 un trešajā – uzvara ar 9:1. Finālā pretinieki bija HK “Tukums/Venta 2002”. Jelgavas hokejisti bija pārāki abās spēlēs – uzvarēja ar rezultātu 3:1 un 2:1 – un kļuva par līgas čempioniem.

 

“Kad noslēdzās virslīgas čempionāts, mērķtiecīgi sākām gatavoties izslēgšanas spēlēm JAHL – mums bija trīs nedēļas laika, kurā uzlabojām fizisko sagatavotību un slīpējām tehniskās shēmas,” stāsta treneris. Viņš norāda, ka komandas treneru korpuss finālsērijas vērtīgākā spēlētāja jeb MVP balvu piešķirtu vārtsargam Mariusam Bajarunam-Galejam. “Viņš finālsērijā nospēlēja savas labākās šīs sezonas spēles. Otrajā finālsērijas spēlē uz mūsu komandas vārtiem tika nozīmēti divi soda metieni, un viņš abus atvairīja. Turklāt otrais soda metiens bija spēles pēdējā minūtē, un tas tika piešķirts par Mariusa kļūdu – viņš izgrūda vārtus, un saskaņā ar noteikumiem par to tiek nozīmēts soda metiens. Viņš parādīja psiholoģisko noturību un šo soda metienu atvairīja,” tā I.Ļebedevs.

 

Komandā “Zemgale/Juniors” spēlēja arī vairāki Jelgavas Ledus sporta skolas U-17 vecuma komandas hokejisti. Komandas sastāvs: vārtsargi Ralfs Donis, Mariuss Bajaruns-Galejs un Lukas Bukatovs, aizsargi Gustavs Krūmiņš, Vitālijs Čerkass, Alans Mitrofanovs, Artis Ķergalvis, Kristaps Glazeikins, Renars Džerods Alksnis, Roberts Krauklis un Jānis Ķergalvis, uzbrucēji Raivo Beinarovičs, Artūrs Karaša, Ričards Grubinskis, Reinards Dāvis Pētersons, Kevins Strādnieks, Mārtiņš Vītols, Daniels Šeršņovs, Emīls Skoromka, Valerijs Gucevičs, Kārlis Gustavs Mendziņš, Kristers Brauns, Deniss Vilmans, Haralds Rauls Slišāns, Kaspars Mendziņš, Helmuts Spriņģis, Rinalds Matisons, Daniels Goršānovs, Uldis Pūpols, Roberts Vītols, Rūdolfs Muraško, Aleksis Ostaņkovičs, Daniels Andersons, Ričards Briņecs un Markuss Priedītis.

 

 

Foto: Ruslans Antropovs