-5.9 °C, 3.1 m/s, 88.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiZemgales olimpiskā centra pamatos iemūrēs kapsulu ar vēstījumu
Zemgales olimpiskā centra pamatos iemūrēs kapsulu ar vēstījumu
27/05/2008

Otrdien, 27.maijā plkst. 11 Zemgales Olimpiskā centra (ZOC) multifunkcionālā sporta kompleksa būvlaukumā tiks ievietots pamatakmens ar vēstījumu nākotnei.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies un vēstījumu parakstīs Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņs, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis, LOK viceprezidents Žoržs Tikmers, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks sporta jautājumos Edgars Šneps, ZOC valdes priekšsēdētājs Valdis Ilmers un LEC valdes priekšsēdētājs Pēteris Dzirkals.
Zemgales Olimpiskais centrs (ZOC) ir sabiedrība, kas dibināta 2003.gadā ar mērķi nodrošināt sporta bāzu attīstību reģionā un sportistu gatavošanu Olimpiskajām spēlēm.

ZOC multifunkcionālā sporta kompleksa skiču projekta izstrādāja projektēšanas firma SIA „DBSL” arhitekta Māra Malahovska vadībā. ZOC multifunkcionālā sporta kompleksa tehniskā projekta izstrādi un realizāciju veic SIA „Latvijas Energoceltnieks”.

Jaunā sporta bāze atradīsies sešu hektāru plašā teritorijā starp Strazdu ielu, Brīvības bulvāri un Kronvalda ielu. Projekta ietvaros paredzēts izveidot multifunkcionālu sporta kompleksu, kurā būs futbola laukums, vieglatlētikas sektori un 1500 skatītāju sēdvietas, BMX trase un 300 skatītāju sēdvietas, kā arī sporta spēļu halle.
Projekta kopējās būvniecības izmaksas ir 16 260 297 lati, Jelgavas pašvaldība no tiem piešķīrusi 11 360 297 latus. Projekta īstenošanai piešķirtais valsts galvojums ir 4, 9 miljoni latu.
Īstenojot šo projektu, sporta jomā Jelgavā tiks radītas iespējas nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm plašam iedzīvotāju lokam, īpaši jaunatnei; nodrošināta investīciju piesaiste Zemgales reģionam; sekmēta Jelgavas pilsētas attīstība kopumā un Jelgava daudz veiksmīgāk iekļausies valsts un starptautiskajā sporta apritē.
Zemgales Olimpiskā centra multifunkcionālo sporta halli paredzēts nodot ekspluatācijā 2009.gada septembrī.

Informāciju sagatavoja
Sabiedrisko attiecību sektorā
Tel. 63005558, 28821112