15.7 °C, 2 m/s, 67.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsZemgales Olimpiskā centra stadionam piešķirs Jāņa Lūša vārdu
Zemgales Olimpiskā centra stadionam piešķirs Jāņa Lūša vārdu
10/08/2020

22. augustā Jelgavā, Zemgales Olimpiskā centra stadionā, jau astoto reizi norisināsies leģendārā sportista olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā. Šogad pasākums būs īpašs ar to, ka Zemgales Olimpiskā centra stadionam tiks piešķirts Jāņa Lūša vārds.

Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā notiek jau kopš 1995. gada, savukārt kopš 2013. gada sacensības norisinās leģendārā sportista dzimtajā pilsētā Jelgavā. Ierasti sacensības notiek maijā, sportista dzimšanas mēnesī, bet šogad Covid-19 ieviesa izmaiņas – kad martā Latvijā tika izsludināta ārkārtējā situācija un uz nezināmu laiku atcelti visi sporta pasākumi, bija vien cerība, ka situācija uzlabosies un sacensības šogad tomēr varēs notikt. Gaidot situācijas uzlabojumus, sporta pasaule saņēma vēl vienu triecienu – 29. aprīlī, nesagaidījis savu 81. dzimšanas dienu, mūžībā devās viens no visu laiku izcilākajiem pasaules vieglatlētiem Jānis Lūsis. Līdz ar to šis būs pirmais gads, kad sporta leģenda nevarēs pagodināt sacensības ar savu klātbūtni un sportisti pirmo reizi cīnīsies par Jāņa Lūša piemiņas kausu. 

 

Sacensībās visas dienas garumā šķēpmetēji sacentīsies vairākās vecuma grupās: U-14, U-16, U-18, U-20 un elites grupā. “Ņemot vērā pasaulē esošo situāciju, visdrīzāk šogad sacentīsies tikai vietējie sportisti. Iespējams, ka atbrauks kāds lietuviešu šķēpmetējs, bet tik liela ārvalstu pārstāvniecība kā citus gadus nav gaidāma. Neskatoties uz to, ir prieks, ka šis turnīrs tomēr notiks. Liels paldies Jelgavas pilsētas pašvaldībai par atbalstu,” norāda Latvijas Šķēpmetēju kluba vadītājs Gints Palameiks.

 

Dalībnieku pieteikšanās vēl rit pilnā sparā – tā noslēgsies 18. augustā –, tomēr tādi vadošie Latvijas šķēpmetēji kā Līna Mūze, Anete Kociņa, Madara Palameika un Zigismunds Sirmais norādījuši, ka plāno startēt Jāņa Lūša piemiņas kausa izcīņā. Sacensībās jauniešu konkurencē startēs arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, tostarp Renārs Ragovskis, kurš jūlijā kļuva par Latvijas čempionu U-14 vecuma grupā.

 

Sacensības jauniešu vecuma grupās sāksies pulksten 11. Pulksten 16 plānota sacensību atklāšanas ceremonija, pēc kuras uz starta dosies elites sportisti. Pulksten 16.30 sāksies sacensības sievietēm, savukārt sacensības vīriešiem sāksies pulksten 18.

 

Skatītājiem ieeja sacensībās būs bez maksas un jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša piemiņas kausa izcīņu šķēpmešanā rīko Latvijas Šķēpmetēju klubs sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs”.

 

 

Foto: Juris Bērziņš-Soms