-3 °C, 2.6 m/s, 93.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiZemgales Olimpiskais centrs atbalstīs ratiņbasketbola komandu „Zemgale”
Zemgales Olimpiskais centrs atbalstīs ratiņbasketbola komandu „Zemgale”
12/01/2013

Komanda „Zemgale” Latvijas Ratiņbasketbola čempionātā piedalās jau trešo sezonu, abās izcīnot Čempionu titulu. Komandas kapteinis Guntars Skrabis izteica cerību titulu saglabāt arī šajā sezonā, jo komanda, kas trīs sezonas pēc kārtas izcīna ceļojošo kausu, iegūst to savā īpašumā.

Līdz šim ratiņbasketbolisti trenējās un aizvadīja spēles Ozolnieku sporta centrā, kur Ozolnieku novada pašvaldība līdz šim ļāvusi komandai izmantot sporta zāli bez maksas. Tomēr problēmas sagādā tas, ka sporta centra trenažieru zāle nav fiziski pieejama cilvēkiem ratiņkrēslos.

„Zemgale” sastāvā ir trīs Latvijas izlases pārstāvji: komandas kapteinis Guntars Skrabis, Kaspars Turks un Arnolds Sviklis, kas nupat atgriezušies no Lietuvas, kur notika 11. Starptautiskais turnīrs ratiņbasketbolā.

Par ieceri atbalstīt ratiņbasketbolistus ZOC valdes loceklis Armands Ozollapa saka: „Pirmā pieredze, atbalstot sportistus ar kustību traucējumiem, ir Jelgavas ledus hallē, kur jau vairākus gadus veiksmīgi norit treniņi un spēles stājhokejā. Aizvadīti gan Eiropas, gan Pasaules čempionāti šajā sporta veidā. Ņemot vērā ērto ZOC pieejamību cilvēkiem ratiņkrēslos, sapratām, ka varam nodrošināt kvalitatīvu treniņprocesu ratiņbasketbolistiem.”

„Esmu gandarīts, ka ZOC līdzās tradicionālajiem sporta veidiem tiks attīstīts arī tāds sporta veids kā ratiņbasketbols. Tas ir labs veids kā atbalstīt aktīvus sportistus ar īpašām vajadzībām, parādot daudzveidīgās iespējas sportot arī cilvēkiem ar invaliditāti,” uzsver  Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis. A.Rublis novēlēja zemgaliešiem startēt sacensībās ar labiem panākumiem, savukārt ZOC, pateicoties sportistu labajiem startiem, organizēt starptautiskas sacensības ratiņbasketbolā.

Paralimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Andris Ulmanis norādīja, ka „Zemgale ir viens no vadošajiem reģioniem, kur vērojami labi sasniegumi sportā cilvēkiem ar kustību traucējumiem.” Par komandu A. Ulmanis izteicās, ka „tā piedalījusies dažādās starptautiskās sacensībās un spēlē labā līmenī. Komandas sastāvā ir Kaspars Turks, kurš iepriekš dažas sezonas ir pavadījis Itālijas klubos.”

Sanāksmē komandas kapteinis Guntars Skrabis atzina, ka „Mums ir patīkami, ka radusies tāda iespēja, kā izmantot ZOC telpas treniņiem. ZOC komplekss ir piemērots cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ir pieejama kā sporta zāle, tā arī trenažieru zāle, un līdz ar to varam aizvadīt produktīvus treniņus.”

Ratiņbasketbolu var spēlēt gan cilvēki ar invaliditāti, gan tie, kuriem patīk basketbols, bet veselības problēmas neļauj skriet laukumā. „Zemgales” ratiņbasketbola komanda ir atvērta jauniem biedriem.
 

Informāciju sagatavoja
Sanda Andersone
SIA „Zemgales Olimpiskais centrs”
Sabiedrisko attiecību vadītāja