14.7 °C, 3.6 m/s, 74.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiZemgales reģionā konstatēti seši ārkārtējās situācijas piesardzības pasākumu pārkāpumi
Zemgales reģionā konstatēti seši ārkārtējās situācijas piesardzības pasākumu pārkāpumi
18/03/2020

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde (VP ZRP) Zemgales reģionā ir veikusi 45 preventīvas reaģēšanas pasākumus un tai ir bijuši deviņi izsaukumi saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un noteiktajiem piesardzības pasākumiem. Policisti ir konstatējuši likumpārkāpumus sešos gadījumos.

VP ZRP vecākā speciāliste Dace Kalniņa informē, ka visvairāk iedzīvotāji informē likumsargus par personām, kuras, viņuprāt, ir atgriezušās no ārvalstīm, taču neievēro pašizolāciju. “14 dienu pašizolēšanās ir obligāta prasība, nevis ieteikums, un Latvijā noteikto ierobežojošo pasākumu mērķis ir visu veselības un drošības jautājums. Turklāt, jāņem vērā, ka no šodienas, 18. marta, īpašie piesardzības pasākumi attiecas uz visām personām, kuras ir atgriezušās no ārvalstīm, vairs neizdalot specifisku valstu grupu,” uzsver Valsts policijas pārstāve.

 

Policisti šobrīd strādā paaugstinātas gatavības režīmā un turpina uzraudzīt sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī reaģē uz informāciju par pašizolācijas neievērošanas pārkāpumiem, tādēļ iedzīvotāji aicināti sniegt viņu rīcībā esošu informāciju par iespējamiem likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām, zvanot pa tālruni 110.

 

“Katrs gadījums tiek izskatīts individuāli un policijas mērķis nav uzreiz sodīt. Vispirms policijas darbinieki sazinās ar personām, par kurām saņemts ziņojumus, lai pārliecinātos par ziņojuma patiesumu. Ne visos gadījumos informācija apstiprinās. Gadījumos, kad apstiprinās informācija par, piemēram, pulcēšanās aizlieguma pārkāpumiem vai arī pašizolācijas neievērošanu, likumsargi izskaidro, kāpēc ir svarīgi ievērot piesardzības pasākumus, un par paredzēto atbildību,” skaidro D.Kalniņa, norādot, ka diemžēl iedzīvotāji visbiežāk nav iepazinušies ar Ministru kabineta rīkojumu par ārkārtas situāciju un īpašajiem piesardzības pasākumiem.

 

Ja pārkāpums tiek konstatēts atkārtoti, Valsts policija var uzsākt administratīvo lietvedību. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pants nosaka, ka par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu var tik piemērots naudas sods līdz 350 eiro.  

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē