19 °C, 3.5 m/s, 72.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaZemgales reģiona pārvaldes policisti saņem Zaļās izcilības balvu par sadarbību
Zemgales reģiona pārvaldes policisti saņem Zaļās izcilības balvu par sadarbību
08/06/2022

Atzīmējot vides svētkus Latvijā,  Valsts vides dienests (VVD)  sveicis “Zaļā izcilība 2022” balvas laureātus – uzņēmumus vides izcilniekus, kuri aktīvi rīkojas, lai mazinātu savas darbības ietekmi uz vidi. Nominācijā “Zaļās izcilības balva par sadarbību” pasniegta Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļai.

Valsts vides dienesta Zemgales reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Evita Beitlere norādīja, ka sadarbība nozīmē strādāt kopā, sniegt atbalstu, lai veiktu vienotu uzdevumu un sasniegtu izvirzīto mērķi. Tāpat Valsts vides dienesta ieskatā nav pieļaujama darbība, kas ietaupa uz vides rēķina un atstāj paliekošas sekas vidē.

 

“Darbības, kas nodara būtisku kaitējumu videi, mēs definējam kā vides noziegumu, kam jāpiemēro sods atbilstoši izdarītajam pārkāpumam un jāmaina uzskats par nesodāmību un visatļautību,” uzsvēra E.Beitlere, tupinot: “dažkārt ar mūsu spēkiem cīņai ar vides noziegumiem un atbildīgai attieksmei pret vidi ir nepieciešama palīdzība. Sadarbība ar Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldi ļauj ne tikai sekmīgi izmeklēt un virzīt lietas kriminālprocesu uzsākšanai, bet arī atbilstoši pārkāpumam saukt vainīgās personas pie atbildības, kas ir ilgtermiņā viesīs pārmaiņas attieksmē pret vidi.”

 

E.Beitlere pateicās par sadarbību, vēršot uzmanību, ka sadarbībā tiek pilnveidota pieredze un zināšanas vides noziegumu identificēšanā, un rezultātā tiek nodrošināta padziļināta un uz rezultātu balstīta vides kontrole un izvirzīto mērķu sasniegšana.

 

Zaļās izcilības balvu par sadarbību pasākumā saņēma Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieka vietnieks Raitis Pavlovs. Viņš pateicās par augsto novērtējumu: “Cerams, ka mūsu veiksmīgās sadarbības rezultāti atturēs kādu negodīgu un negodprātīgu uzņēmēju no noziedzīga nodarījuma izdarīšanas.”

 

Kopš 1972. gada ik gadu 5. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules vides diena. ANO iedibināja šo tradīciju, lai veicinātu izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā. Savukārt Valsts vides dienests kopš 2015. gada ir iedibinājis gada balvu vides aizsardzībā “Zaļā izcilība”, godinot uzņēmumus, kuriem tuva vides aizsardzība, un tos, kuriem rūp Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja. Par izciliem sasniegumiem vides aizsardzībā apbalvoti jau vairāk nekā 100 uzņēmumi un šogad tiem pievienojušies vēl deviņi laureāti, kuri izcēlušies ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un pēc savas iniciatīvas izlēmīgi rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi.

 

 

Foto: Valsts vides dienests

 

Informācija sagatavota

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē