-5.9 °C, 3.1 m/s, 88.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiZiemas copē smagākais loms – 2,105 kg
Ziemas copē smagākais loms – 2,105 kg
01/03/2009

Foto: JSSC

Sestdien, 28.februārī Līvbērzes pagasta Tušķos uz Svētes upes ledus Jelgavas atklātajā čempionātā zemledus makšķerēšanā sacentās 44 dalībnieki no Jelgavas pilsētas un rajona, Rīgas un Bauskas. Jelgavas Sporta servisa centra direktors un sacensību galvenais tiesnesis Juris Kaminskis atzina, ka citus gadus dalībnieku skaits ir bijis pat divreiz lielāks. Iespējams, ka daudzus makšķerniekus atbaidījis lietus un brāzmainais vējš. Šādi laika apstākļi bļitkošanai nav pārāk labvēlīgi.

Sacensības notika saskaņā ar LR Makšķerēšanas noteikumiem, individuālā konkurencē, dalībnieki netika dalīti vecuma vai dzimumu grupās. Par uzvarētāju kļuva sacensību dalībnieks ar vislielāko noķerto zivju kopējo svaru.

Ar zelta medaļu un makšķerēšanas piederumiem tika apbalvots smagākā loma (2,105 kg) ieguvējs – jelgavnieks Igors Blaženkovs. Otrajā vietā ar 1,995 kg dažādu zivju ierindojās Rolands Brigaders no Rīgas, savukārt 3.vietā un pie bronzas medaļas tika jelgavnieks Mihails Bogdanovs ar 1,470 kg zivju.

Pārsteiguma balvas saņēma jaunākie sacensību dalībnieki – 1995.gadā dzimušie rīdzinieks Rolands Rāviņš un jelgavnieks Alberts Burnickis, kā arī trīs dāmas – Zita Krīgere, Sanita Mūrniece un Laura Liepiņa. Z.Krīgere bija guvusī visai cienīgu lomu – 1,455 kg.

Paši sacensību dalībnieki atzina, ka lielākoties uz motiļu ēsmas ķērās mazas vīķītes, raudiņas un plicīši. Dažs makšķernieks bija ticis arī pie asara.


Informācija sagatavota
Jelgavas sporta servisa centrā