6 °C, 4.4 m/s, 50 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiZiemassvētku tirdziņš Dzīvesziņas un arodu sētā
Ziemassvētku tirdziņš Dzīvesziņas un arodu sētā
16/12/2023

16. decembrī Dzīvesziņas un arodu sētā jelgavnieki un pilsētas viesi varēja piedalīties Ziemassvētku tirdziņā, kur savu produkciju piedāvāja vairāk nekā 20 mājražotāji un amatnieki.

Gada gaišākie un ģimeniskākie svētki jau klauvē pie durvīm, tāpēc tiem, kuri vēl nebija paguvuši sarūpēt dāvanas saviem tuviniekiem, bija iespēja iegrimt Dzīvesziņas un arodu sētas Ziemassvētku tirdziņā, lai izvēlētos tepat Latvijā ar sirdi ražotas dāvanas. Tirdziņā savu piedāvājumu pārstāvēja 20 mājražotāji un amatnieki, piedāvājot plaša klāsta produkciju – tekstilu, somas, dvieļus, dažādus aksesuārus ar apdruku, adītas rotaļlietas, dekupētus un citā tehnikā greznotus egļu rotājumus, rotaslietas, dabisku kosmētiku, filcētas ziepes, bišu vaska sveces, dažādus gardus produktus no tomātiem, spēcinošo medus un citus biškopības produktus, imunitāti veicinošus Latvijas priežu produktus, dažāda veida maizi un konditoreju, sveces. Lai atvieglotu dāvanu meklētāju uzdevumu, daži mājražotāji piedāvāja jau gatavus dāvanu komplektus. Tirdziņu apmeklēja ap 400 dāvanu meklētāju.

Ziemīgo pasākuma noskaņu papildināja līdzās Dzīvesziņas un arodu sētai esošā kafejnīca “Brokastnīca”, kur tirdziņa apmeklētāji varēja iegriezties, lai sasildītos un iegādātos aromātisku kafiju, svaigi ceptas smalkmaizītes un iestiprinātos, baudot vieglas uzkodas. “Brokastīcas” saimnieces Ziemassvētku gaidīšanas laikā aicina ikvienu apmeklētāju iegādāties egles podiņos, kuras katrs var izvēlēties pats kafejnīcas pagalmā.

Ziemassvētku tirdziņu Vecpilsētas ielā organizēja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) sadarbībā ar biedrību “Lauku partnerība Lielupe”.

Ziemassvētku gaidīšanas laikā JRTC aicina viesoties arī Dzīvesziņas un arodu sētas audēju darbnīcā, kur apmeklētāji var atklāt audēju darba noslēpumus, redzēt, kā top Zemgales tautastērps, vai iepriekš piesakoties, piedalīties radošajās nodarbībās. Dzīvesziņas un arodu sēta apmeklētājiem pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, bet svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Apmeklējuma maksa pieaugušajiem 5 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 2 eiro, ģimenes biļete 10 eiro.