22.9 °C, 4.1 m/s, 89.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeZināmi prioritārie posmi vidējā ātruma kontroles sistēmu ieviešanai
Zināmi prioritārie posmi vidējā ātruma kontroles sistēmu ieviešanai
18/05/2021

Valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) speciālisti ir izvērtējuši un noteikuši prioritāros posmus valsts autoceļu tīklā, kuros tiks ierīkota vidējās ātruma kontroles sistēma. Kopumā identificēti 16 posmi, taču precīzs posmu skaits, kuros šī sistēma tiks ierīkota, būs zināms pēc iepirkuma rezultātu paziņošanas. Posmi tiks aprīkoti prioritārā secībā, atbilstoši pieejamajam finansējumam. Vidējā ātruma kontroles sistēmu iecerēts ieviest arī uz valsts galvenā autoceļa A8 Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (49,4 – 69,3 kilometrs).

Par pamatu autoceļu posmu izvēlei ņemta ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) statistika par pēdējiem trim gadiem, kā arī kopējā satiksmes intensitāte, kravas transporta īpatsvars un satiksmes organizācija (aizliegums apdzīt).

 

Norādītie posmu galapunkti, kur paredzēta transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numuru atpazīšanas kameru uzstādīšana, norādīti orientējoši, to faktiskā atrašanās vieta var tikt koriģēta aprīkojuma uzstādīšanas laikā, atkarībā no tehniskajām iespējām.

 

Kā zināms gada sākumā Ceļu satiksmes drošības padome pieņēma lēmumu novirzīt 700 000 eiro vidējā ātruma kontroles sistēmu ieviešanai valsts autoceļu tīklā. Projektu realizēs “Latvijas Valsts ceļi”.

 

Patlaban notiek darbs pie iepirkumu dokumentācijas sagatavošanas, ir saņemtas Valsts policijas un Ceļu satiksmes drošības SDD prasības vidējā ātruma kontroles risinājumiem, abas institūcijas ir arī iepazīstinātas ar prioritāro posmu sarakstu un to izvēles metodoloģiju. 

 

Plānots, ka iepirkums elektrības pieslēgumu projektu izstrādei tiks izsludināts maijā, savukārt iepirkums par vidējā ātruma kontroles sistēmas izstrādi un aprīkojumu – vasaras sākumā.

 

Jānorāda, ka prasības un kārtību tehnisko līdzekļu uzstādīšanai, lai veiktu pārkāpumu fiksēšanu, neapturot transportlīdzekli, noteiks Ministru kabinets (MK) un atbilstošie MK noteikumi vēl ir izstrādes stadijā.

 

 

Foto un informācija: Valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi”