-5.4 °C, 4 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiZinātnieku naktī varēs iepazīties ar dažādiem enerģijas veidiem
Zinātnieku naktī varēs iepazīties ar dažādiem enerģijas veidiem
27/09/2012

28.septembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) fakultātēs notiks starptautiskā Zinātnieku nakts "Stāsts par enerģiju", kurā zinātnieki un mācībspēki stāstīs par ūdens, augu, dzīvnieku, zaļo, pārtikas un citu veidu enerģiju, kā arī demonstrēs daudzveidīgos enerģijas izmantošanas veidus.

Foto: klikšķināt, lai atvērtu attēlu

28.septembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) fakultātēs notiks starptautiskā Zinātnieku nakts “Stāsts par enerģiju”, kurā zinātnieki un mācībspēki stāstīs par ūdens, augu, dzīvnieku, zaļo, pārtikas un citu veidu enerģiju, kā arī demonstrēs daudzveidīgos enerģijas izmantošanas veidus.
 
Visiem apmeklētājiem piedāvās ielūkoties universitātes zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos, piedalīties zinātniskos eksperimentos un iesaistīties diskusijās, ļaujot iejusties pētnieku ikdienā.
 
Meža fakultātes zinātnieki stāstīs par zaļo, meža un ūdens enerģiju, Lauksaimniecības fakultātē varēs eksperimentēt ar enerģijas augiem, Veterinārmedicīnas fakultātē būs iespējams uzzināt, kāds ir energoefektīvs dzīvnieks, bet Tehniskajā fakultātē notiks demonstrējumi, kā iegūt enerģiju no bioresursiem.
 
Uz diskusiju par enerģijas nozīmi cilvēka dzīvē, dabā un kosmosā aicinās Sociālo zinātņu fakultātes mācībspēki, Pārtikas tehnoloģijas fakultātē interesentiem būs iespēja piedalīties ēdienu gatavošanas un garšas novērtēšanas procesā, savukārt Informācijas tehnoloģiju fakultātē varēs izpētīt, kā bites izmanto enerģiju savā saimē.
 
Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Zinātņu akadēmija sadarbībā ar Latvijas augstskolām, zinātniskajiem institūtiem un muzejiem. Pasākums Latvijā noritēs septīto, bet LLU – sesto gadu pēc kārtas.
 
Pasākuma apmeklētājus no Jelgavas pils uz fakultātēm aizvedīs autobuss – tā kursēšanas grafiks pievienots raksta pielikumā.

Informācija sagatavota
Latvijas Lauksaimniecības universitātē