15.5 °C, 2.7 m/s, 74.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaZinātnieku nakts pulcē lielu pētnieku skaitu
Zinātnieku nakts pulcē lielu pētnieku skaitu
28/09/2019

27. septembrī Jelgavā, Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē ikvienam bija iespēja pārbaudīt savas spējas dažādās ar pētniecību un zinātni saistītās aktivitātēs un pasākumos. Šī gada Zinātnieku nakts tēma – “Zinātne nākotnei“, pasākumi Jelgavā bija bez maksas.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs aicināja pirmsskolas vecuma bērnus un jaunāko klašu skolēnus kopā ar ģimeni spert pirmos soļus zinātnē, piedāvājot iesaistīties pētnieciski aizraujošās aktivitātēs, iepazīstot cilvēka organismu un piedaloties mikrobu medībās. Eksperimentos un demonstrējumos bērni bija iespēja gūt izpratni par to, kā rotācija ietekmē mūs un lietas ap mums – sākot no rotaļlietām un beidzot ar planētām, galaktikām.

 

Jelgavas pilī pētnieki no visām augstskolas fakultātēm bija sagatavojuši stāstus par iespējamo nākotni dažādās jomās un iesaistīja apmeklētājus aizraujošās aktivitātēs. Cilvēkiem bija iespēja iepazīt produktus, kas iegūti ar dažādām kaltēšanas metodēm, redzēt, kā iegūst, un arī nogaršot sauso medu, biezpienu, majonēzi, uzzināt, kāds izskatās un kur likt piena cukuru. Tāpat pilī bija iespēja izmēģināt nākotnes tehnoloģijas, piemēram, pārbaudīt cilvēka acu zīlīšu kustību un uzzināt, kam cilvēki pievērš uzmanību vērojot video. Bija sagatavoti robotu paraugdemonstrējumi, piedāvājot iespēju redzēt, kas notiek, kad roboti sāk sarunāties un sadarboties. Kā arī kiberzinātnes joma sniedza iespēju vērot, kā kiberbites kiberstropā ienes nākotnes medu. 

 

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātē Akadēmijas ielā 19 ikvienam bija iespēja pārbaudīt savu acumēru, piedalītos eksperimentos ar attāluma minēšanu, kā arī iespēja pašam uzcelt savu gudro māju virtuālajā vidē, izmantojot fakultātes mācībspēku izstrādāto datorspēli. Savukārt Valdekas pilī, Rīgas ielā 22, Vides un būvzinātņu fakultāte sniedza iespēju vērot dažādu Latvijas ainavu pārmaiņas vēsturiskajās un mūsdienu fotogrāfijās, bet vienā no telpām bija iespēja iepazīt Zemgales muižu un piļu kultūrvēsturisko mantojumu un uzzināt Valdekas pils stāstu.

 

 

Foto: Jelgavas pils/ I.Veiliņš

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē