22.2 °C, 2.5 m/s, 72.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība“Zinītī” notiks skaļās lasīšanas sacensības
“Zinītī” notiks skaļās lasīšanas sacensības
10/05/2022

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” 11. maijā pulksten 14 notiks Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Jelgavas reģiona fināls. Tajā piedalīsies desmit finālisti no Jelgavas 4.sākumskolas, Jelgavas 4.vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, kā arī Vilces pamatskolas.

Kopš 2018. gada Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām 30 reģionos visā Latvijā rīko Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības. Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Šīs ir daudzpakāpju sacensības, kas norisinās vispirms klasē un skolā, tad – reģionālā līmenī un tad valsts līmenī. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

 

Jelgavas reģiona skaļās lasīšanas uzvarētājs iegūst tiesības piedalīties lielajā finālā un pretendēt uz valsts skaļās lasīšanas čempiona titulu, kurš uz gadu kļūst par LNB Bērnu direktoru – iedvesmotāju. Tāpat čempions iegūst ceļojošo balvu savai skolai – grāmatu kalnu, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš, kā arī – dāvanu kartes jaunu grāmatu iegādei. Bērnu direktora pienākumos ir piedalīties ne vien dažādos reprezentācijas pasākumos, bet arī vērtēt bērnu literatūru un bibliotēku pakalpojumus, paust savu viedokli medijiem. Viņš saņem pilnu grāmatu kolekciju savai skolai LNB lasīšanas veicināšanas programmai “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Foto: Canva.com
 
Informācija: Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”