21.6 °C, 1.6 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Zinītī” pieejamas Jelgavas sadraudzības pilsētas dāvinātās grāmatas franču valodā
“Zinītī” pieejamas Jelgavas sadraudzības pilsētas dāvinātās grāmatas franču valodā
04/10/2023

Jelgavas Pilsētas bibliotēka saņēmusi dāsnu dāvinājumu – 173 grāmatas franču valodā – no Jelgavas sadraudzības pilsētas Francijā Rieijmalmezonas. Dāvinājums ir īpašs, jo tas būtiski papildinājis bibliotēkas grāmatu krājumu franču valodā, kas līdz šim bijis ļoti mazs. Grāmatas franču valodā izkārtotas speciālā plauktā bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Zemgales prospektā 7. “Ļoti ceram un ticam, ka šīs grāmatas jelgavniekus mudinās apgūt šo skaisto valodu,” norāda bibliotēkā.

Dāvinājumā saņemtas grāmatas gan sākumskolas, gan vidējā skolas vecuma bērniem – daiļliteratūra, komiksi un dažādas nozaru grāmatas par dabu, kas ļauj iepazīt plašo pasauli caur bagātīgām ilustrācijām. Vizuāli ļoti pievilcīgas, kvalitatīvas un jaunas, arī 2023. gada izdevumi. Ja grāmata izdota sērijā, tad bibliotēkā ir pieejama pilna sērija. Savukārt pašus mazākos, kuri vēl tikai klausās, vēro un pēta, piesaistīs grāmatas ar dažādām faktūrām, apslēptām bildītēm un interesantām detaļām, kas grāmatu klausīšanās procesu padarīs vēl aizraujošāku.

Visas grāmatas vienkopus izvietotas Jelgavas Pilsētas bibliotēkas filiālē – bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” –, vidējā skolas vecuma bērnu abonementā, un tās sagrupētas alfabēta secībā. Izsniegšanai uz mājām grāmatas pieejamas standarta lasīšanas termiņā – 15 dienas. Savukārt, lai ar vienu klikšķi grāmatas varētu ērti atrast bibliotēkas informācijas sistēmā “ALISE”, ir izveidota speciāla saite – https://ej.uz/francijasdāvinājums. Iespējams meklēt arī pēc atslēgas vārdiem “Rieijmalmezonas pilsētas dāvinājums”.

Bibliotēkā norāda – lai informētu sabiedrību un šī ziņa sasniegtu pēc iespējas vairāk adresātu, ir apzinātas pilsētas skolas, mācību centri un universitāte, kur klātienē tiek pasniegta franču valoda, un tādas Jelgavā ir deviņas iestādes. Taču ir vēl vairākas iespējas valodas apguvei tiešsaistē. Lai informētu par šo iespēju, bibliotēka arī iecerējusi privāti uzrunāt franču valodas pasniedzējus, skolu metodiķus un bibliotekārus.

“Liels paldies Jelgavas sadraudzības pilsētai par šo tiešām vērtīgo ieguldījumu valodas attīstībā mūsu pilsētā,” tā Pilsētas bibliotēka.