20 °C, 2 m/s, 73 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrība“Zinītī” skatāma Anitas Rupeikas ilustrāciju izstāde
“Zinītī” skatāma Anitas Rupeikas ilustrāciju izstāde
11/09/2020

Līdz 31. oktobrim bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Zemgales prospektā 7 aplūkojama Anitas Rupeikas ilustrāciju izstāde “Es māku tikai zīmēt”. Izstādē apskatāmas ilustrācijas, kas tapušas pēdējo piecu gadu laikā, kā arī apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja ielūkoties vēl nepublicētā grāmatā, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

Par sevi ilustrāciju autore saka: “Es slikti rēķinu, nemāku braukt ar mašīnu, valodas mācos ar grūtībām un pat vienkārši dzenot naglu sienā protu sevi satraumēt. Es māku tikai zīmēt. Labi tas vai slikti? No pašas bērnības es gribēju ilustrēt grāmatas un zīmēt animāciju. Laikam uz šo mērķi koncentrējos pārāk stipri, jo neko citu lietderīgu neiemācījos. Ja nu vienīgi cept kūkas un cepumus. Jo kas var būt labāks, kā silta tēja, garšīga kūka un mīļotais darbs – zīmēšana!”

A.Rupeika ir ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā un ir pazīstama kā ilustrāciju autore populārām bērnu grāmatām, piemēram, Jura Zvirgzdiņa grāmatai “Tobiass un Rakstnieks”, Sabīnes Košeļevas grāmatai “Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās”, kas tika iekļauta 2020. gada Bērnu žūrijas grāmatu izlasē, un Ievas Melgalves grāmatai “Mamma, kas apēda bērnus”, kas tika nominēta Jāņa Baltvilka balvai bērnu literatūrā un grāmatu mākslā 2018. gadā.

Pazīstamā ilustratore ir piedalījusies arī vairāk nekā 20 izstādēs, zīmējusi komiksus un ir strādājusi pie vairākām animācijas filmām, piemēram, pie studijas “Lokomotīve” tapušās pilnmetrāžas animācijas filmas “Saule brauca debesīs”.

Bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” Zemgales prospektā 7 ir atvērta pirmdienās, trešdienās un piektdienās no pulksten 10 līdz 18, otrdienās un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 20, bet sestdienās no pulksten 9 līdz 14.

Izstādes apmeklētāji aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Foto: A.Rupeikas personīgais arhīvs

 

Informācija: Jelgavas pilsētas bibliotēka