16.7 °C, 0.8 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrība“Zinītī” sveic čaklākos lasītājus
“Zinītī” sveic čaklākos lasītājus
17/01/2020

Atskatoties uz aizvadīto gadu, Jelgavas bērnu bibliotēkā “Zinītis” veikts apkopojums par čaklākajiem 2019. gada lasītājiem. 10 cītīgākie bibliotēkas apmeklētāji tika godināti ar atzinības rakstiem un pateicības balvām.

“Mums ir patiess prieks ik gadu apkopot čaklāko lasītāju sarakstu un tajā redzēt bērnus, kas grāmatas lasījuši arī iepriekšējos gados. Arī šogad šie grāmatmīļi ir sarakstā. Visi 10 čaklākie lasītāji šogad kopā ir izlasījuši 1885 izdevumus, kopā ņemot gan grāmatas, gan žurnālus. Tas nozīmē, ka vidēji katrs no bērniem gada laikā ir izlasījis pie 200 izdevumiem,” informē “Zinīša” vadītāja Baiba Karčevska, pateicību veltot arī bērnu vecākiem, kas nereti ir galvenais dzinulis interesei par grāmatām, vedot bērnus uz bibliotēku un lasot kopā ar viņiem.

 

10 čaklākie lasītāji šogad ir Lūcija Tolpežņikova, Elfrīda Tolpežņikova, Timotejs Ginters, Linda Kuksa, Daniela Dolgova, Aļisa Dolgova, Kārlis Balodis, Grieta Balode, Atis Kazāks un Krišjānis Kviesītis. Bērnus sveica bibliotēkas vadība un Jelgavas Mūzikas vidusskolas audzēkņi pedagoģes Līgas Valteres vadībā, kuri uzstājās, izpildot skaņdarbus uz akordeoniem, čella un ģitāras.

 

Paši lasītāji atzīst, ka grāmatas kļuvušas par neatņemamu viņu ikdienas sastāvdaļu. Māsas Daniela un Aļisa Dolgovas stāsta, ka lasa jau vairākus gadus un uz bibliotēku nāk vismaz reizi nedēļā, vienā apmeklējumā uz mājām paņemot vairākas grāmatas – katra no meitenēm nedēļas laikā izlasot vidēji četras. Danielu vairāk interesē stāstu grāmatas, bet Aļisa izvēloties dažāda veida literatūru. Grāmatas māsām kalpo gan izklaidei, gan zināšanu papildināšanai.

 

Savukārt čaklākā lasītāja Timoteja mamma Inese Gintere atklāj, ka bibliotēkas desmitniekā palīdzējis iekļūt tas, ka ar dēla lasītāja karti tiek ņemtas grāmatas visai ģimenei. “Mēs esam mājmācībā, tāpēc grāmatas nākas ņemt ļoti bieži, bet visi kopā arī lasām. Timotejam visvairāk patīk enciklopēdijas ar mašīnām, lidmašīnām un tankiem. Stāstu grāmatu lasīšana notiek pirms gulētiešanas, kopā ar māsām. Izvēlamies tādas grāmatas, kas varētu raisīt iztēli un sapņus. Īpaši pie sirds iet Jura Zvirgzdiņa stāsti par lāci Tobiasu un Luīzes Pastores grāmatas, kas bērnos izsaukušas īpašu sajūsmu un tiek pieprasītas vēl un vēl,” skaidro I.Gintere, piebilstot, ka nereti pēc padoma par labāko lasāmvielu vēršas pie citām mammām, jo vislabāk izvēli palīdz izdarīt citu atsauksmes.

 

Jāpiebilst, ka bērnu bibliotēka “Zinītis” gatavojas pārmaiņām, šī gada vasarā pārceļoties uz jaunām telpām Zemgales prospektā 7 kopā ar bērnu un jauniešu centru “Junda”. Telpas būs plašākas, kas nozīmē, ka bibliotēkā tiks plānoti jauni un interesanti pasākumi apmeklētājiem un lasītājiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē