23.7 °C, 2.2 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Zinītī” uz laiku apmetušies 30 rotaļu lāči
“Zinītī” uz laiku apmetušies 30 rotaļu lāči
07/12/2022

Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” līdz 30. decembrim var iepazīties ar Ziedoņa muzeja lāču kolekcijas izstādi. Izstādē redzami 30 lāči no Ausmas Ziedones-Kantānes (1941-2022) lāču ģimenes, kurā pavisam kopā ir 150 rotaļu lāču. Kolekcija uz Jelgavu mērojusi ceļu no Imanta Ziedoņa un Ausmas Ziedones-Kantānes vasaras mājas Murjāņos.

Izstādē iespējams noklausīties arī divas dziesmiņas, kuras saistītas ar šo kolekciju. Dziesmiņas  “Lācītis” vārdu autori ir Imants Ziedonis un Ausma Ziedone­-Kantāne. Savukārt “Lāča Andreja dziesmas” autori ir Renārs Kaupers un Kaspars Zemītis.

 

“Esam priecīgi, ka mūsu muzeja lāči ziemas miegu neguļ un, ka kolekcija atradusi savu ceļu uz Jelgavu! Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkā var redzēt gan lāci vārdā “Imants Ziedonis”, gan latviešu dzejnieces vārdā nosaukto lāci “Olga Lisovska”,” stāsta Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite.

 

Bibliotēka ielūdz bērnus apmeklēt izstādi, izvēlēties vienu lācīti un to uzzīmēt. Līdz 29. decembrim bibliotēkā “Zinītis” iesniegtie bērnu zīmējumi piedalīsies konkursā. Daži zīmējumu konkursa dalībnieki iegūs Ziedoņa muzeja simpātiju balvu – Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izdoto grāmatu “Lāča Andreja pasakas”. Lai pieteiktu kolektīvu izstādes apmeklējumu, lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 63029093.

 

Ausma Ziedone-Kantāne par savu kolekciju teikusi šādi: “Tas sākās pavisam nejauši. Kad biju maziņa, krustmāte man uzdāvināja lācīti no īstas aitas vilnas. Bēgļu gaitās lācītis pazuda. Pēc tam man nemaz vairs īstas lelles nav bijušas, jo pēckara gados jau nebija, kur īsti ņemt, lelles taisīju no malkas pagales. Kad iepazināmies ar Ziedoni, viesojāmies Kabardijā. Viņš man vaicāja – tu esi tāda bēdīga, ko lai tev uzdāvina? Pastāstīju šo stāstu un teicu, ka gribu lāci! Viņš nopirka lielu lāci, pildītu ar zāģu skaidām. Lidojot atpakaļ, bagāžā to neņēma. Nopirkām bērnu biļeti un godam nosēdinājām lācīti sev blakus! (..) Šis stāsts aizgāja tautās, un cilvēki man sāka dāvināt lāčus.” 

 

 

Foto: Ziedoņa muzeja arhīvs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē