22.3 °C, 0.4 m/s, 87.1 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimene“Zinītis” sestdien ielūdz uz Ģimenes dienu
“Zinītis” sestdien ielūdz uz Ģimenes dienu
12/05/2024

18. maijā no pulksten 10 līdz 15 ar plašu un izglītojošu programmu Bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” aicina uz Ģimenes dienu, kas šoreiz veltīta Pasaules bišu dienai.

Pasaules bišu dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību bišu svarīgajai lomai bioloģiskajā daudzveidībā, kā arī to sarūkošajam skaitam pasaulē. Apputeksnētāji, visbiežāk medus bites, ietekmē trešdaļu no mūsu pārtikas esamības un iespējām to izaudzēt. Ģimenes dienā bibliotēkā šajā dienā varēs iepazīt apputeknētājus un nektāraugus izglītojošos plakātos un grāmatās, degustēt daudzveidīgo medu un tikties ar biškopi, kurš pastāstīs par bitēm un medu, parādīs biškopja inventāru un atbildēs uz jautājumiem par biškopību.

Ģimenes ar bērniem, vecumā līdz 8 gadiem, aicinātas apmeklēt atraktīvās dzejnieces un rakstnieces Evijas Gulbes programmu “Kukainīšu balle”, kas tapusi par godu grāmatai “Bizbizmāsiņa” un atgādina: “pat ja esi mazs, kādam tu vari kļūt par lielu draugu”, un drīz pēc tam arī būt klāt Sanitas Tukres interaktīvās dzejoļu grāmatas “Runcis Rencis dodas ceļā” atvēršanas svētkos.

Ģimenes dienas programma:

Pulksten 10.30 – tikšanās ar biškopi un pētnieku Nauri Bērziņu no Latvijas Biškopības biedrības (LBB) un medus degustācija. Labvēlīgos laikapstākļos pagalmā paredzēta darbošanās ar bišu stropu (bez bitēm) un fotografēšanās (ģimenēm ar bērniem bez vecuma ierobežojuma)

No pulksten 12 līdz 13 – tikšanās ar rakstnieci un dzejnieci Eviju Gulbi. Programma bērniem “Kukainīšu balle” (ģimenēm ar bērniem vecumā no 3 līdz 8 gadiem)

No pulksten 13.30 līdz 15 – Sanitas Tukres grāmatas “Runcis Rencis dodas ceļā” atvēršanas svētki (ģimenēm ar bērniem vecumā līdz 11 gadiem).

  • Tikšanās ar autori un fotografēšanās ar runci Renci
  • Popkorns, foto stūrītis, grāmatu tirdzniecība (autogrāfs un dāvana par pirkumu).
  • Interaktīva grāmatas prezentācija.
  • Radošās darbnīcas: mammām – “Bišu vaska drāniņas”, bērniem – “Krepapīra ziedi”.

Savukārt visas dienas garumā ģimenes aicinātas piedalīties konkursā “Sastādi krustvārdu mīklu par biškopību!” un laimēt balvas no Latvijas Biškopības biedrības, iepazīt dažādu veidu medu un pildīt www.bisudraugs.eu testus, lai noskaidrotu savu medus garšu, interaktīvi darboties ar Sanitas Tukres dzejoļu grāmatu uzdevumiem īpašā aplikācijā, kā arī izzināt “Apputeksnētājus un nektāraugus” izglītojošos plākātos. Bet rotaļās un fotogrāfēties ar bērniem dosies animatori “Rosīgās bitītes”.

Papildus, Ģimenes dienā apskatāmas arī vairākas izstādes: LBB biedru foto izstāde “Drava vasarā”, Lindas Lošinas ilustrāciju izstāde “Koko un Riko”, izstāde “Deičmaņu ģimenes ežu kolekcija” un grāmatu izstāde “Kukainīši grāmatu lappusēs”.

Ģimenes diena tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību.