18.5 °C, 1.9 m/s, 59.5 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Zinītis” jaunajās mājās uzņēmis pirmos apmeklētājus
“Zinītis” jaunajās mājās uzņēmis pirmos apmeklētājus
15/06/2020

Pirmdien pirmos lasītājus jaunajā mājvietā Zemgales prospektā 7 uzņēmusi bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”, kas vasaras periodā būs atvērta katru darba dienu no pulksten 9 līdz 17. “Jau vairākus gadus esmu viena no “Zinīša” čaklākajām lasītājām, tāpēc ļoti gaidīju, kad bibliotēka atsāks darbu. Te ir tik skaisti – plašas, gaišas un krāsainas telpas, daudz grāmatu, pufu, kur pasēdēt… Man ļoti patīk arī tas, ka “Junda” un “Zinītis” atrodas vienā mājā, jo pirms pulciņa varēšu samainīt grāmatas vai arī kādu palasīt bibliotēkā,” saka viena no pirmajām apmeklētājām 11 gadus vecā “Zinīša” lasītāja Linda Kuksa.

 

Linda ar mammu Māru “Zinīti” apmeklē regulāri, smejot, ka uz bibliotēku jau nāk kā uz darbu – pat vairākas reizes nedēļā. Laikā, kad “Zinītis” bija slēgts, viņas izmantojušas Miezītes bibliotēku un Jelgavas pilsētas bibliotēku. “Esam lielas lasītājas. Pateicoties bērnam, arī es pati daudz vairāk lasu. Abas piedalāmies Bērnu žūrijā un Vecāku žūrijā, “Zvaigznes ABC” rīkotajā lasīšanas stafetē. Man ļoti patīk, ka “Zinītis” nav tikai bērnu bibliotēka, te ir arī grāmatas pieaugušajiem, kā arī var saņemt grāmatas no citām pilsētas bibliotēkām. Ja agrāk galvenokārt izvēlējos grāmatas bibliotēkā klātienē, tad šobrīd ļoti aktīvi izmantoju elektronisko katalogu – pasūtu grāmatas un uz “Zinīti” atnāku izņemt. Mums pat ir savs īpašais auduma maisiņš ar bibliotēkas logo, kurā nesam grāmatas,” stāsta Māra, priecājoties par plašajām telpām: “Sajūtas ienākot ir ļoti patīkamas. Te ir mājīgi.”

 

Pati pirmā apmeklētāja jaunajā “Zinīša” mājvietā pirmdienas rītā bija Brigita Reinfelde, kura elektroniskajā katalogā pasūtījusi grāmatu, bet “Zinītī” to izņēma. Šī ir vienīgā bibliotēka, kas darbu sāk pulksten 9. “Pasūtīju grāmatu, izpētīju bibliotēku darba laiku un sapratu, ka ērtāk to būs izņemt “Zinītī”. Izmantoju šo iespēju arī tāpēc, ka gribēju redzēt, kā šeit izskatās. Fantastiski! “Zinītī” Lielajā ielā pagāja mana bērnība, un man tur ļoti patika, jo atšķirībā no pilsētas bibliotēkas tā bija mazāka un mājīgāka. To var arī teikt par jauno mājvietu – ir kaut kā individuālāk. Es ļoti ceru, ka skaisti iekārtotā vide piesaistīs vairāk bērnu un bibliotēkas aura mudinās viņus lasīt,” tā Brigita, pieļaujot, ka viņa šeit varētu uzkavēties arī laikā, kamēr mazmeita būs pulciņā jaunrades namā “Junda”.

 

“Zinīša” vadītāja Gundega Kalniņa stāsta, ka šorīt, klātesot kolēģiem no Jelgavas pilsētas bibliotēkas, simboliski pie grāmatu lifta speciāli izbūvētajā vietā ievietota laika kapsula, kas būs kā vēstījums nākamajām paaudzēm. Nišā bibliotēkas grīdā, ko pārklāj stikls, ievietota laika kapsula ar bibliotekāru rakstītajām vēstulēm par šī laika liecībām, kuru drīkst atvērt pēc 100 gadiem. Blakus izvietota arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas saņemtā balva par aktīvu dalību erudīcijas spēlē “Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” – kolekcijas monēta “Brīvības cīņas (1918–1920)” –, kā arī Arno Jundzes grāmata “Šušnirks un pazemes bubuļi”. Šī grāmata izvēlēta, jo tas ir latviešu autora darbs bērniem, kā arī bibliotēkas kolektīvu piesaistījis vārds “pazemes” grāmatas nosaukumā, jo tā ievietota speciāli izveidotā grīdas iedobumā. “Ir gandarījums par jaunajām un gaišajām telpām, un ļoti ceram, ka “Zinītis” kļūs par vietu, kur bērni, jaunieši un arī ģimenes vēlēsies pavadīt laiku un uzkavēties,” tā G.Kalniņa.  

 

Vasarā bibliotēka “Zinītis” būs atvērta darba dienās no pulksten 9 līdz 17. Jāpiebilst, ka aizvadītajā gadā, kad “Zinītis” vēl strādāja Lielajā ielā 15, vidēji dienā to apmeklēja 109 lasītāji. 2019. gadā kopējais “Zinīša” lasītāju skaits bija 3384, bet apmeklējumu skaits – 29 357.

 

Tiek pieļauts, ka svinīgs “Zinīša” atklāšanas pasākums varētu notikt, uzsākot jauno mācību gadu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē