22.9 °C, 4.1 m/s, 89.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Zinītis” piektdien ielūdz uz 70. dzimšanas dienas svinībām
“Zinītis” piektdien ielūdz uz 70. dzimšanas dienas svinībām
27/06/2022

Jūlijs ir Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” 70 gadu jubilejas mēnesis, tādēļ bibliotēka šajā mēnesī būs pārtapusi par Alises brīnumzemi pēc Luisa Kerola grāmatas motīviem. Bibliotēkas apmeklētāji 1. jūlijā no pulksten 10 līdz 18 tiek aicināti visas dienas garumā svinēt dzimšanas dienu kopā ar bibliotēkas kolektīvu un īpašajiem viesiem, lai piedzīvot brīnumiem un pārsteigumiem bagātu dienu. Lai sagatavotos svētkiem, “Zinītis” ceturtdien, 30. jūnijā, būs apmeklētājiem slēgts.

“Reiz meitene, vārdā Alise, ieraudzījusi runājošu Balto Trusi, daudz nedomādama, metās tam pakaļ alā un nonāca Brīnumzemē. Šajā fantāzijas pasaulē viņa sastapa dažādas jocīgas būtnes un piedzīvoja daudz neparasta…” – tieši tādas būs bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” 70. dzimšanas dienas svinības – neparastu un aizraujošu piedzīvojumu pilnas. Svētku dienas centrālā aktivitāte būs izbraukuma kontaktzoo “BallīteZOO” truši. Interesantus faktus par tiem zinās stāstīt truškopis Pēteris Endzelis (12 gadi), kuram truškopība un rūpes par dzīvniekiem ir sirdslieta.    

 

Šajā dienā bibliotēkā notiks divas radošās darbnīcas. Viena no tām – cepurnieka meistardarbnīca, kurā no pulksten 10 līdz 14 varēs veidot kļavu lapu cepures un dekorēt tās. Šo nodarbību vadīs Jelgavas Pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa. Lūgums interesentiem pašiem sagatavot un ņemt līdzi 200 kļavu lapas ar gariem kātiem. Otra radošā darbnīca – dāvanu kastīšu dekorēšana un vēdekļu izgatavošana – norisināsies visas dienas garumā. Tai nepieciešamos materiālus nodrošinās bibliotēka.

 

Mazajiem apmeklētājiem būs arī iespēja rotāties svētku noskaņās, kaut ko brīnumainu uzgleznojot uz sejas. Bibliotēkā no pulksten 10 līdz 14 viesosies māksliniece no Dānijas – Aiva Roga Art.

 

Tāpat svētku dienā bērni tiks aicināti iepazīties ar L.Kerola grāmatas “Alise brīnumzemē” varoņiem, pildot dažādus atjautības uzdevumu un spēlējot spēles. Grāmatu mīļiem būs sagatavota literārā izstāde “Dzimšanas diena”, kurā varēs atrast idejas dzimšanas dienas svinību rīkošanai, gardiem mielastiem un telpu dekorēšanai, kā arī daiļliteratūru bērniem par šo tēmu.

 

Visu jūliju Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” piedāvā aplūkot divas īpaši svētkiem organizētas tematiskās izstādes. Viena no tām – Jura Zborovska pulksteņu kolekcijas izstāde, kurā apskatāmi rokas, kabatas, galda, sienas un modinātājpulksteņi, kas izgatavoti 19.-20. gadsimtā PSRS un Vācijas teritorijā. Savukārt, otra izstāde ir Tatjanas Drejas Driftwood_lab radošie darbi “Pasakaini namiņi un vaļi”, kurā skatāmi namiņi, kas izgatavoti no jūras izskalotiem kokiem.

 

Tāpat visu jūliju bibliotēkas apmeklētāji aicināti fotografēties bibliotēkas īpašajos foto stūrīšos un izbaudīt brīnumaino atmosfēru.

 

Lūgums ņemt vērā ar bibliotēkas dzimšanas dienas svinībām saistītās darba laika izmaiņas bibliotēkā “Zinītis” Zemgales prospektā 7! 30. jūnijā bibliotēka būs apmeklētājiem slēgta, jo notiks dekorēšanas darbi, lai 1. jūlijā apmeklētāji varētu vērt durvis uz Alises brīnumzemi. 

 

Visas aktivitātes un pasākumi bibliotēkas dzimšanas dienā ir bez maksas.

Apmeklējot pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas Pilsētas bibliotēka