17.5 °C, 2.6 m/s, 63.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Zinītis” vērs durvis lasītājiem
“Zinītis” vērs durvis lasītājiem
12/06/2020

15. jūnijā lasītājus jaunajās mājās – Zemgales prospektā 7 – klātienē sāks apkalpot Jelgavas pilsētas bibliotēkas filiāle – bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”.

Aprīlī “Zinītis” no Lielās ielas 15, kur strādāja vairāk nekā 40 gadu, pārcēlās uz jauno mājvietu Zemgales prospektā 7, kur atrodas arī jaunrades nams “Junda”. Līdz ar pārcelšanos aprīļa domes sēdē bibliotēkai mainīts nosaukums – bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”.

 

“Jaunās telpas ir daudz plašākas, un tajās rasta iespēja izveidot arī atsevišķu zonu jauniešiem, kurā viņi var lasīt grāmatas, žurnālus, pildīt mājasdarbus vai citādi pavadīt laiku. Bibliotēkā ir pieejams arī plašs literatūras klāsts tieši jauniešu mērķauditorijai, tāpēc, mainot nosaukumu, uzsveram, ka bibliotēkā gaidīti arī jaunieši. Protams, bibliotēku aicināti apmeklēt arī pieaugušie,” saka Jelgavas pilsētas bibliotēkas vadītāja Lāsma Zariņa.

 

“Zinītis” izvietots ēkas 2. stāvā, un iekļūšana tajā ir pa galvenajām durvīm Zemgales prospekta un Palīdzības ielas stūrī, bet cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar ratiņiem bibliotēkā var iekļūt ar liftu, kas atrodas ēkas iekšpagalmā. Bibliotēka veidota kā atvērta tipa, atsevišķi nodalot arī atpūtas un aktivitāšu zonas dažāda vecuma apmeklētājiem. Tāpat jaunajās bibliotēkas telpās izveidota Klusā lasītava individuālajiem un grupu darbiem, kā arī bibliotēkā ir skatuve, kuru varēs izmantot nelieliem pasākumiem.

 

L.Zariņa norāda, ka bibliotēkā šobrīd ir noteikti dažādi ierobežojumi, kas var mainīties atkarībā no situācijas. “Apmeklētājiem lūgums bibliotēkas telpās ievērot divu metru distanci un nepulcēties, tāpat bibliotēkas telpās pastiprināti tiks dezinficētas virsmas un lasītājiem būs nodrošināts roku dezinfekcijas līdzeklis.

 

Vasarā bibliotēka “Zinītis” būs atvērta darba dienās no pulksten 9 līdz 17. “Taču grāmatas var izņemt arī pēc “Zinīša” darba laika – šādā gadījumā tās jāpasūta elektroniskajā katalogā un jāizņem netālu esošajā Jelgavas pilsētas bibliotēkā, kas strādā ilgāk,” tā L.Zariņa.

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore pieļauj, ka svinīgs “Zinīša” atklāšanas pasākums varētu notikt, uzsākot jauno mācību gadu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē