25.3 °C, 1.6 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaZRKAC logos – Kurzemes un Zemgales hercogu izstāde
ZRKAC logos – Kurzemes un Zemgales hercogu izstāde
10/03/2021

Sadarbojoties Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejam un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centram (ZRKAC), tapusi izstāde par Kurzemes un Zemgales hercogistes valdniekiem “Hercogu troņa spēles”, kas apskatāma neierastā formātā – ZRKAC ēkas Svētes ielā 33 logos. Izstāde būs apskatāma līdz 9. aprīlim.

“Marta sākumā Kurzemes un Zemgales hercogistes 460. jubilejai par godu tiešsaistē tapa hercogu galerija, kurā īsi aplūkojam katru no kādreizējiem hercogistes valdniekiem, bet nu tā pārtapusi pilnvērtīgā portretu izstādē. Muzejs cenšas tikties ar saviem apmeklētājiem, kā vien tas šobrīd ir iespējams, tāpēc bijām ļoti ieinteresēti izmēģināt jauno formātu,” stāsta Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece Marija Kaupere, piebilstot, ka ideju par izstādi logos piedāvājusi ZRKAC vadītāja Sarmīte Vīksna, kura vēlējusies Jelgavā aizsākt šobrīd populāro skatlogu izstāžu formātu. Tā ZRKAC lielajos logos Svētes ielas pusē ikviens garāmgājējs var iepazīties ar hercogistes valdniekiem, lielākajām dinastijām un starpdinastiju laiku.

 

“Domāju, ka būs interesenti izpētīt, kad un kādi valdnieki bijuši, jo daudzi noteikti pazīst vien dažus. Plašāk par katru un viņu atstāto mantojumu stāstīsim rakstos mūsu mājaslapā, bet izstādes ZRKAC logos rīkosim vēl, turpinot hercogistes stāstus, piemēram, par izglītību un tālaika Jelgavas izaugsmi,” piebilst M.Kaupere.

 

Ar muzeja publikācijām par hecogisti var iepazīties mājaslapā www.jvmm.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē