25.2 °C, 4.1 m/s, 34.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaZRKAC mācību procesu organizē attālināti
ZRKAC mācību procesu organizē attālināti
09/11/2020

Līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī un noteiktajiem ierobežojumiem izglītībā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) no 9. novembra pieaugušo izglītības procesu organizē attālināti. Izņēmums ir vien profesionālās izglītības programmas praktiskās nodarbības ZRKAC Metālapstrādes mācību parkā, kas Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņiem, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, notiek klātienē.

ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna stāsta, ka iestādes darbs ir pārorientēts, mainot sadarbības formu. “No 9. novembra pārejam uz attālināto mācību procesu. Iestāde ir sazinājusies ar saviem klientiem, vienojoties par mācību organizēšanu un formu, kādā tas tiks īstenots. Šobrīd 20 grupas ir apstiprinājušas, ka turpinās darbu, mācoties attālināti, bet aptuveni desmit grupas uz nenoteiktu laiku darbu tomēr pārtrauks un atsāks, tiklīdz ļaus situācija. Piemēram, gleznošanas un šūšanas kursu dalībnieki,” stāsta S.Vīksna.

 

Vienīgās nodarbības, kas šobrīd pieļaujamas klātienē, ir praktiskās nodarbības pieaugušo profesionālajā pilnveidē un tālākizglītībā. “Tas nozīmē, ka klātienē, stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, notiek vien praktiskās nodarbības Metālapstrādes parkā Amatu vidusskolas audzēkņiem, bet darba meklētāju grupu kursanti, kuri apgūst kādu no metālapstrādes mācību programmām, šobrīd ir praksē uzņēmumos,” stāsta S.Vīksna.

 

Iestādes direktore norāda, ka pašlaik notiek arī jaunu darba meklētāju grupu komplektēšana pieaugušo pilnveidē, taču šiem klientiem tiek piedāvāta iespēja mācīties, piemēram, apgūt valodas vai pilnveidot datorprasmes, tikai attālināti.

S.Vīksna papildina, ka tiešsaistē tiek organizēti arī pedagogu profesionālās pilnveides semināri un pasākumi skolotājiem, kā arī tiešsaistē tiks turpināta Gudro vecāku skola un Topošo vecāku skola. Iestāde ar Topošo vecāku skolas dalībniekiem sazināsies individuāli.

 

S.Vīksna piebilst, ka attālināti tiek organizētas arī “Microsoft akadēmijas” nodarbības vidusskolas jauniešiem, bet pašvaldības mērķprogrammas “STEM Junioriem” nodarbības, kā arī “Fastrackids” nodarbības šobrīd uz nezināmu laiku ir pārtrauktas.

 

 

Foto: ZRKAC

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē