22 °C, 2.8 m/s, 48.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiZRKAC piedāvā izglītojošus video un tiešsaistes nodarbības
ZRKAC piedāvā izglītojošus video un tiešsaistes nodarbības
26/03/2020

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) ārkārtas situācijā pakalpojumus piedāvā attālināti un tiešsaistē. Šonedēļ iestādes mājaslapā publicēti video ar eksperimentiem bērniem, kurus bērni kopā ar vecākiem var veikt mājās, apgūstot dabaszinātņu tēmas, tāpat iestāde veido videolekcijas par to, kā bērnu iesaistīt praktiskās nodarbēs, atbalstīt viņa lasītprasmi un rakstītprasmi. ZRKAC arī piedāvā tiešsaistē individuāli vai nelielā grupā apgūt valodas, bet 2. aprīlī uzņēmēji aicināti piedalīties tiešsaistes kursos “Aktualitātes dokumentu pārvaldībā”.

ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna skaidro, ka iestādes darbs ir pārorientēts, lai sniegtu maksimālu atbalstu pedagogiem, kuri mācību stundas organizē attālināti, un vecākiem, tāpat tiek domāts par attālinātu mācīšanos senioriem un citiem pieaugušajiem. 

 

Šonedēļ mājaslapā www.zrkac.lv publicēti video ar eksperimentiem, kas pirmsskolas un sākumskolas bērniem palīdz apgūt dabaszinātnes. “Mūsu speciālisti veido videosērijas dabaszinību apguvei, rādot dažādus eksperimentus, kurus vecāki kopā ar bērniem var veikt mājās. Video ir izskaidrots, kāda dabaszinību tēma tiek apgūta un kāds ir eksperimenta mērķis,” stāsta ZRKAC direktore. Eksperimentu video ir pieejami bez maksas, un to klāsts pakāpeniski tiks papildināts.

 

Tāpat šonedēļ ZRKAC mājaslapā tiks publicētas bezmaksas izglītojošas video minisērijas, kurās Latvijas Montesori asociācijas priekšsēdētāja Zane Baltgaile stāsta par palikšanu mājās, kā iekārtot bērnam piemērotu un drošu vidi, kā iesaistīt bērnu praktiskās nodarbēs, attīstīt lasītprasmi un rakstītprasmi, izveidot savas ģimenes un mājas likumus. Arī šīs nodarbības ikviens varēs noskatīties bez maksas.

 

Bezmaksas nodarbības videoformātā ir ieplānotas arī senioriem. “Tās būs iedvesmojošas videonodarbības par to, kā labāk pārvarēt šo ārkārtas situāciju, kā sevi pasargāt, kā noskaņoties emocionāli,” skaidro S.Vīksna. Atbalstot pedagogus, ir sagatavota informācija par dažādiem tiešsaistes rīkiem, kas ir plaši pieejami, efektīvi un populāri lietotāju vidū, kā arī izveidots konspekts no starptautiska vebināra, kas sniedz padomus skolotājiem, kā veiksmīgāk īstenot mācības attālināti. Ar materiāliem var iepazīties mājaslapā www.metodiskiedargumi.lv.

 

Tāpat ZRKAC uzsācis tiešsaistes seminārus pedagogiem, kuros mācību priekšmetu jomu vadītāji un skolotāji dalās savā praktiskajā pieredzē. “Darbs norit ātrās reaģēšanas kārtībā, tādēļ būsim pateicīgi ikvienam, kurš atsauksies sadarbībai. Aicinām pedagogus sekot līdzi informācijai gan mājaslapā www.metodiskiedargumi.lv, gan www.zrkac.lv,” tā direktore.

 

Tiešsaistes formātā šobrīd ZRKAC piedāvā arī atsevišķus iestādes rīkotos maksas kursus. Piemēram, iedzīvotāji angļu, vācu un latviešu valodu var apgūt tiešsaistes nodarbībās gan individuāli, gan grupās pa 2–4 cilvēkiem. “Nodarbības tiek organizētas tiešsaistē, vienlaicīgi piedaloties pasniedzējam un audzēknim vai nelielai audzēkņu grupai. Tā ir iespēja īsā laikā – piecās nodarbībās – apgūt kādu konkrētu tēmu izvēlētajā valodā,” skaidro S.Vīksna, norādot, ka tie ir maksas kursi. Par valodu apguvi tiešsaistē var sazināties ar ZRKAC Tālākizglītības nodaļas galveno speciālisti Inesi Rumjancevu pa tālruni 29179563.

 

Arī Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļa piedāvās tiešsaistes kursus. Pirmie no tiem notiks jau 2. aprīlī pulksten 15 par tēmu “Aktualitātes dokumentu pārvaldībā”, jo šis ir brīdis, kad vairāk laika var veltīt dokumentu sakārtošanai. Savukārt 7. aprīlī interesenti aicināti apgūt dažādas radošās domāšanas metodes kursos “Games storming. Atbalsta instrumenti radošam prātam”. Tie ir maksas kursi, un par tiem var interesēties pa tālruni 28342419 pie ZRKAC Uzņēmējdarbības nodaļas vadītājas Līgas Miķelsones, kas sniedz arī attālinātas konsultācijas par citiem uzņēmējdarbības jautājumiem.

 

 

Foto: ZRKAC

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē