14.2 °C, 0.6 m/s, 89.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaZRKAC piedāvā testu 9. klašu skolēniem karjeras virziena noteikšanai
ZRKAC piedāvā testu 9. klašu skolēniem karjeras virziena noteikšanai
21/05/2020

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) izstrādāts tests, lai skolēniem palīdzētu izdarīt izvēli par piemērotāko mācību virzienu pēc 9. klases. Testu centra mājaslapā www.zrkac.lv var pildīt ikviens.

Tests ir palīglīdzeklis, lai noteiktu piemērotāko virzienu, kurā mācīties pēc 9. klases. Tajā ietverti pieci populārākie mācību virzieni – dabaszinības, inženierzinātnes, valodas un sociālās zinības, matemātika un IT, māksla un dizains, un tas veidots, balstoties uz profesionālās virzības noteikšanu, darba vidi un interesēm.

 

ZRKAC karjeras konsultante Līga Damberga stāsta: “Ikdienas praksē, konsultējot jauniešus par karjeras iespējām un profesijas izvēli, esmu novērojusi, ka jaunajai paaudze dominējošā ir vizuālā uztvere. Tāpēc papildus esošajiem testiem, esmu izveidojusi karjeras testu, kurš sastāv tikai no vizuāla rakstura informācijas.” Tests parāda interesējošo jomu, lai pārliecinātos par savas izvēles pamatotību, tāpēc L.Damberga iesaka aizpildīt arī citus karjeras testus, kā arī izmantot iespēju pieteikties konsultācijai. Bezmaksas karjeras konsultācijas piedāvā arī ZRKAC. Pieteikšanās un informācija, rakstot: liga.damberga@zrkac.jelgava.lv.

 

Tests “Kādu mācību virzienu izvēlēties pēc 9. klases?” pieejams ŠEIT.

 

 

Foto un informācija: Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs