27.1 °C, 4.1 m/s, 57.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaZvērestu devuši septiņi jaunie zemessargi
Zvērestu devuši septiņi jaunie zemessargi
04/05/2021

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā norisinājās svinīgā zvēresta ceremonija, kuras laikā zvērestu deva septiņi jaunie zemessardzes kandidāti. Jāmin, ka svinīgā zvēresta došanas ceremonija norisinājās, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

“Valsts svētku dienas, kuras saistītas ar mūsu valsts pastāvēšanu, vienmēr ir īpašas, jo tās ir tās reizes, kad mēs redzam, kam tad mēs ziedojam savu laiku un dzīvi. Ikdienā piedaloties mācībās un pildot dienesta pienākumus, esam tādā kā burbulī, starp vienādi domājošiem, bet šajos svētkos vairāk redzam tos, kuru dēļ tad mēs to visu darām. Un tie ir ļoti motivējoši brīži mums. Redzēt cilvēkus svinam šos svētkus gan paceļot karogus, gan uzklājot baltus galdautus un ar ģimenēm atzīmējot šo dienu, ir liels gandarījums un tas ļoti stiprina apziņu, ka mēs kā nācija esam spēcīga un nesatricināma pārliecībā par savu valsti,” uzsver 52. kaujas atbalsta bataljona komandieris pulkvežleitnants Arvis Zīle, skaidrojot, ka tieši šo iemeslu dēļ 4. maijs ir izvēlēts par jauno zemessargu zvēresta došanas dienu, jo jaunajos zemessargos tas rada īpašas sajūtas un arī izpratni par atbildību, kuru viņi uzņemas.

 

Šodien zemessarga zvērestu devuši septiņi zemessargu kandidāti, kuri jau ir veikuši pirmos pienākumus, lai kļūtu par zemessargiem. Lai tiktu līdz zvēresta ceremonijai, katram no kandidātiem bija jānokārto fiziskās sagatavotības testi, jāiziet mediciniskās pārbaudes un jāapgūst nepieciešamās pamatzināšanas, lai drīkstētu uzvilkt karavīra formas tērpu. Nākamais solis pēc zvēresta došanas ir obligātā zemessarga pamatapmācība – 21 dienu gara apmācību programma, kuru var apgūt gan visu uzreiz militārajā nometnē, gan pa apmācību blokiem, tos apmeklējot brīvdienās. Pēc šīs apmācības sekmīgas pabeigšanas jaunais zemessargs kļūst par pilntiesīgu zemessargu un var tikt iesaistīts gan visa veida apmācībās, gan dienesta pienākumu pildīšanas uzdevumos, sniedzot atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām un sabiedrībai.

 

Kā stāsta zemessargi, iepriekšējais gads ir bijis īpašiem izaicinājumiem pilns. Pandēmija ieviesa izmaiņas apmācību norisē un vienlaikus bija nepieciešams ilglaicīgs atbalsts Valsts robežsardzei tās uzdevumu veikšanā. Kaujas gatavības uzturēšana ir nepārtraukts process un to nevar atlikt uz nenoteiktu laiku, tādēļ tika meklēti risinājumi, kā to izdarīt maksimāli droši. Savukārt atbalstam valsts robežsardzei zemessargi bija jānorīko vairāku mēnešu garumā, kas ļoti ietekmē zemessargu privāto dzīvi, jo šo uzdevumu viņi veic uz brīvprātības principa, papildus visām ikdienas gaitām. Kā vēl viens uzdevums bataljona zemessargiem ir nācis atbalsts vakcinācijas nodrošināšanai. Koordinējot cilvēku organizētu iekļūšanu vakcinācijas centrā un personu preventīvās pārbaudes, zemessargi nonāk tiešā kontaktā ar sabiedrību, vēl jo vairāk redzot savu nepieciešamību un smeļoties motivāciju turpmākajam dienestam.

 

“Lai arī pēdējais gads ir bijis sarežģīts, tas nav mazinājis zemessargu patriotismu. Gluži pretēji, iesaistoties jauna veida uzdevumos un sniedzot atbalstu gan Valsts robežsardzei, gan veselības nozarei, zemessargi ir pierādījuši, ka spēj veikt iesaistīties visīsākajā laikā un veikt dažāda veida uzdevumus. Šo uzdevumu svarīgums un sabiedrības pozitīvā attieksme sastopoties ar zemessargiem gan uz robežas, gan vakcinācijas centrā, ir sniegusi papildu enerģijas un pārliecības devu visiem zemessargiem par viņu nepieciešamību,” tā A.Zīle, mudinot ikvienu šajā dienā pateikties sev pazīstamiem zemessargiem.

 

Jāpiebilst, ka, atzīmējot Latvijas Republikas Naetkarības atjaunošanas 31. gadadienu, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādē, kurā ietpilst arī Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons, notiek svinīgas jauno zemessargu zvēresta došanas ceremonijas, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. No 24. aprīļa līdz 4. maijam zvērestu devuši 22 jaunie Zemessardzes kandidāti Ventspilī, Dobelē un Jelgavā.

 

 

Foto: Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē