24.1 °C, 3.5 m/s, 50.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaZvērestu dod jaunie zemessargi
Zvērestu dod jaunie zemessargi
10/05/2024

Šodien pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem notika Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona jauno zemessargu svinīgā zvēresta došanas ceremonija. Bataljona rindas papildina 15 jaunie zemessargi, tostarp astoņi jelgavnieki.

Zvērestu no zemessargu kandidātiem pieņēma Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona komandieris pulkvežleitnants Mārtiņš Bučs. Jaunos zemessargus svarīgajā brīdī sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Zemessardzes 52. kaujas bataljonā informē, ka pēdējā gada laikā bataljonam pievienojušies 30 zemessargi. Piektdien zvērestu deva 11 vīrieši un četras sievietes. Astoņi jaunie zemessargi savu dzīvesvietas adresi ir norādījuši Jelgavas pilsētā.

Jāatgādina, ka Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde aptver visu Kurzemes novadu un daļu Zemgales novada teritorijas. Brigādes pakļautībā atrodas štābs Kuldīgā, Zemessardzes 44. kājnieku bataljons Liepājā, Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons Kuldīgā, Zemessardzes 46. kājnieku bataljons Ventspilī, Zemessardzes 51. kājnieku bataljons Dobelē un Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons Jelgavā.

Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljons dibināts 1991. gada 9. septembrī. Vienības atbildības teritorija aptver Jelgavu un Jelgavas novadu.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar prasībām kandidātiem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā www.zs.mil.lv.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt pa tālruni 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā Jelgavā, Dambja ielā 22. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, jāsazinās pa tālruni 1811 vai e-pastu esizemessargs@mil.lv. Detalizēta informācija – tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv.