18.9 °C, 3.4 m/s, 56.9 %

Jaunumi

Jaunumi
Pilsēta Sabiedrība
Veselības veicināšanas ideju konkursā finansējums piešķirts trim projektiem

Noslēdzies septītais Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Veselības veicināšanas ideju konkurss. Šajā gadā konkursā saņemti astoņi pieteikumi no kuriem finansiāls atbalsts piešķirts trim projektiem.

Pilsēta Sabiedrība
Vēl līdz 12. maijam var pieteikties Veselības veicināšanas ideju konkursam

Jau septīto gadu Jelgavas Sociālo lietu pārvalde izsludinājusi Veselības veicināšanas ideju konkursu un aicina iedzīvotājus pieteikt savas idejas veselību veicinošu aktivitāšu īstenošanai pilsētā, pretendējot uz finansējumu līdz 300 eiro tās īstenošanai. Pieteikumus pieņems vēl līdz 12. maijam.

Pilsēta Sociālais atbalsts
Jelgavā pieejams “Atelpas brīža” pakalpojums

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes sociālo  pakalpojumu centrā Zirgu ielā 47A ģimenēm ir pieejams jauns pakalpojums – “Atelpas brīdis”. Šo pakalpojumu var izmantot ģimenes, kurās aug bērni ar funkcionāliem traucējumiem no piecu līdz 18 gadu vecumam, uzticot savu bērnu īslaicīgai diennakts aprūpei centrā.

Pilsēta Sabiedrība Sociālais atbalsts
Aprūpi mājās Jelgavā ik gadu nodrošina vairāk nekā 250 cilvēkiem

“Sabiedrība noveco, un sociālais pakalpojums “Aprūpe mājās” kļūst arvien pieprasītāks. Ar katru gadu pieaug to klientu skaits, kuriem pašvaldība nodrošina aprūpi mājās. Tas ļauj cilvēkam turpināt dzīvot savā ierastajā vidē un saņemt atbalstu, ja grūtības aprūpēt sevi radušās vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ,” skaidro Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Sociālās un medicīniskās aprūpes centra vecākā sociālā darbiniece Iveta Hofmane. Ilgstoši šo pašvaldības pakalpojumu Jelgavā nodrošināja tikai biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”, bet kopš janvāra to piedāvā arī SIA “Senior Latvia”. Ar abiem sociālo pakalpojumu sniedzējiem Jelgavas Sociālo lietu pārvalde ir noslēgusi līgumu.

Sociālais atbalsts
Tiekas pieredzes apmaiņas vizītē

Šonedēļ sociālo pakalpojumu centrs Zirgu ielā 47a pieredzes apmaiņas vizītē uzņēma darbiniekus un klientus no daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra (DSPC) “Laipa” Jelgavas novadā.

Ģimene Pilsēta Sociālais atbalsts
Jaunās māmiņas aicinātas pievienoties ratu pārgājieniem

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) arī aprīlī aicina jelgavnieces pievienoties māmiņu ratu pārgājieniem. Tie norisināsies 15. un 17. aprīlī. Dalība pārgājienos ir bez maksas, bet obligāti iepriekš jāpiesakās.

Sociālais atbalsts
Atklāj daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru Zirgu ielā 47a

Piektdien pārbūvētajā ēkā Zirgu ielā 47a, klātesot domes vadībai un labklājības ministram, atklāts daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs. “Esam lepni Jelgavas sociālo lietu pārvaldes (JSLP) dzimšanas dienas mēnesi sagaidīt ar jaunām iespējām pilsētniekiem un darbiniekiem. Daudzveidīgi sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi, mūsdienīgi aprīkota vide, gandarīti darbinieki un centra klienti – tie ir panākumi, kas sasniegti kopīga darba rezultātā,” klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Pilsēta Sociālais atbalsts
Pagājušajā gadā pašvaldība pabalstos jelgavniekiem izmaksājusi teju 3 miljonus eiro

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) 2023. gadā izmaksāja pabalstus gandrīz 3 miljonu eiro apmērā.

Pilsēta Sociālais atbalsts
Bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni pilsētas autobusos bez maksas var braukt neierobežotu reižu skaitu

Spēkā stājušies jauni Ministru kabineta noteikumi, kas bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādēs, ļauj neierobežotu reižu skaitu bez maksas braukt arī pilsētas autobusos. Lai saņemtu šo pakalpojumu, bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem pilsētas autobusā šoferim jāuzrāda apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai (bāreņu apliecība).

Jelgavnieki sāk gadu veselīgi

Sāc jauno gadu veselīgi – ar šādu saukli Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļa aicināja jelgavniekus šomēnes iesaistīties bezmaksas veselību veicinošās aktivitātēs “Veselīgs jaunais gads”.

Pilsēta Sociālais atbalsts
Sociālo lietu pārvalde nodrošina vairākus sociālos pakalpojumus cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde (JSLP) nodrošina vairākus sociālos pakalpojumus cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Pilsēta Sabiedrība
Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienības sākušas darbu Zirgu ielā 47A

Uz Zirgu ielu 47A, kur izveidots moderns daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs, pēc ēkas pārbūves un siltināšanas pārcēlušās vairākas Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienības. Tur darbu sākuši dienas centri “Harmonija” un “Integra”, Krīzes centrs, pieejams izglītojošās un atbalsta grupas pakalpojums, kā arī strādā daļa no Ģimenes atbalsta nodaļas speciālistiem.

1 2