Loka maģistrāles rekonstrukcijas laikā satiksme tiks organizēta pa pagaidu brauktuvēm

07.10.2018. Pašvaldības operatīvās informācijas centrs

Septembrī tika uzsākti Loka maģistrāles rekonstrukcija darbi – kopumā 4,8 kilometru garumā. Rekonstrukcija tiek uzsākta ar lietus ūdens kanalizācijas tīklu izbūvi divos ielas posmos, bet pēc tam sekos arī citi darbi.

Šogad rekonstrukcijas darbi notiks divos Loka maģistrāles posmos – no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam un no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai. Pagaidām autovadītājiem nav būtisku ierobežojumu, jo satiksme joprojām tiek nodrošināta pa Loka maģistrāli.

Autovadītāju ērtībai satiksme posmā no Kalnciema ceļa līdz Bērzu ceļam tiks organizēta pa pagaidu brauktuvēm, kas tiek izbūvētas abās Loka maģistrāles pusēs, savukārt posmā no Rubeņu ceļa ir sašaurināta esošā brauktuve, pa kuru joprojām notiek kustība. Līdz ar to šajā posmā ir samazināts atļautais braukšanas ātrums – no 70 kilometriem stundā uz 50 kilometriem stundā.

 

Projekta ietvaros paredzēts ne tikai atjaunot tranzītielu un izbūvēt četrus apļveida krustojumus, bet arī rekonstruēt inženierkomunikācijas, ielu apgaismojumu, rekonstruēt pārvadu pār dzelzceļu, izbūvēt gājēju un velo celiņus, automašīnu stāvvietas, atpūtas vietas ar soliņiem, velostatīviem, atkritumu urnām, atjaunot pieturvietas un pie pilsētas robežas izveidot atpūtas vietu ar karti tūristiem.

 

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas pilsētas domi un pilnsabiedrību “RERE vide – Hidrostatyba” noslēgts jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir 21 679 350,03 eiro, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

 

  1. Informācija sagatavota
    Jelgavas pilsētas pašvaldības
    Sabiedrisko attiecību pārvaldē

 

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies