Nodrošinās bērnu sagatavošanu skolai klātienē vai attālināti

13.05.2020. Izglītības pārvalde

Lai pirmsskolas vecuma bērnus varētu pilnvērtīgi sagatavot mācību uzsākšanai 1. klasē, turpmāk piecus, sešus un septiņus gadus veci bērni varēs apmeklēt bērnudārzu neatkarīgi no vecāku iespējām nodrošināt pirmsskolnieka palikšanu mājās ārkārtējās situācijas laikā. Tas pats attiecas uz iespējām obligāto pirmsskolas izglītības programmu apgūt Centra pamatskolā, 4. sākumskolā, 6. vidusskolā un pamatskolā "Valdeka" – attīstības centrs.

Jelgavas pilsētas domes pieņemtais lēmums paredz, ja bērns neapmeklē izglītības iestādi klātienē, mācību process ir jānodrošina attālināti. Katra izglītības iestāde ir izstrādājusi savu saziņas un sadarbības formu attālināta izglītības procesa nodrošināšanai. Vecāki aicināti sazināties ar bērnu izglītības iestādēm un informēt par izvēlēto mācību procesa formu. Ja ģimene nolems par labu apmācībām attālināti, sadarbība ar izglītības iestādi turpināsies līdzšinējā – attālinātajā veidā. 

 

Pašvaldība rosina arī pilsētas privātās izglītības iestādes, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmu, nodrošināt obligātajā izglītības vecumā esošo bērnu klātienes sagatavošanu skolas gaitām vai neklātienē gadījumos, kad vecāki izvēlas nevest bērnu uz izglītības iestādi.

 

Mācību process izglītības iestādēs tiks nodrošināts, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības. Tāpat pašvaldība aicina vecākus būt atbildīgiem un ievērot izstrādātos noteikumus, kas attiecas uz pieaugušo uzturēšanos bērnudārza telpās ārkārtējās situācijas laikā.

 

Domes lēmums pieņemts saskaņā ar Ministru kabineta noteiktiem likuma grozījumiem, kas paredz atļaut obligātajā izglītības vecumā esošo bērnu sagatavošanu skolas gaitām klātienē.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies