Pašvaldības policija septiņām personām piemērojusi sodu par pulcēšanās pārkāpumu

16.04.2020. Pašvaldības policija

Ārkārtējās situācijas laikā Jelgavas Pašvaldības policija pastiprināti pilsētā kontrolē to, vai iedzīvotāji ievēro divu metru distanci un pulcēšanās ierobežojumus. Aizvadītajās svētku brīvdienās Pašvaldības policija sastādījusi septiņus administratīvā pārkāpuma protokolus par pulcēšanās pārkāpumu un alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, piemērojot personām naudas sodu no 100 līdz 200 eiro.

Jelgavas Pašvaldības policijas vadītājs Viktors Vanags norāda, ka kopumā iedzīvotāji izprot situāciju un pret noteiktajiem drošības pasākumiem attiecas atbildīgi, taču ir izņēmumi. "Visvairāk pulcēšanās pārkāpumi un distances neievērošanas gadījuma tika fiksēti pagājušās nedēļas sākumā, kad laikapstākļi bija silti un cilvēki vairāk devās ārā. Galvenokārt tas attiecas uz jauniešiem, kuri pēc skolas darbu izpildīšanas pulcējās bariņos pa četriem līdz astoņiem cilvēkiem māju pagalmos, sporta laukumos un parkos. Ar viņiem policija veic preventīvas pārrunas, izskaidrojot drošības prasības un katra cilvēka atbildību. Policijas mērķis nav sodīt, bet gan cilvēkiem norādīt, cik svarīgi ir ievērot katru prasību, tādējādi rūpējoties gan par savu, gan līdzcilvēku drošību. Taču diemžēl ir gadījumi pilsētā, kuros grēko arī pieaugušie. Tas saistīts ar kopīgu alkohola lietošanu, kad tiek aizmirsts gan par pulcēšanās aizliegumu, gan arī distances ievērošanu," stāsta V.Vanags, norādot, ka septiņām personām Lieldienās par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā un pulcēšanās ierobežojuma pārkāpumu ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, sešām personām piemērojot naudas sodu 100 eiro apmērā, bet vienai – 200 eiro. Vīrieši no 23 līdz 28 gadu vecumam svētdien pulcējās Jāņa Čakstes bulvārī, kur viņi pamanīti pilsētas videonovērošanas kamerās.

 

V.Vanags norāda, ka par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem pilsētā ļoti aktīvi policijai ziņo tieši iedzīvotāji. "Piemēram, saņēmām izsaukumu uz Ganību ielu, kur pieci jaunieši bariņā spēlēja bumbu, uz Būriņu ceļu, kur trīs draugi privātmājas pagalmā bija sarīkojuši pikniku, četri jaunieši Jelgavas Valsts ģimnāzijas stadionā spēlēja bumbu," stāsta V.Vanags, uzsverot, ka arī sporta laukumos šobrīd nedrīkst spēlēt komandu spēles, un izmantojot āra trenažierus, ir jāievēro distance.

 

Valsts policija informē, ka svētku brīvdienās Zemgales reģionā tika veikti 213 preventīvas reaģēšanas pasākumi, saņemti 112 izsaukumi un uzsāktas četras administratīvās lietvedības par iespējamiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem.

 

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde informē, ka visvairāk izsaukumu ir saņemti par organizētiem privātiem pasākumiem vai arī par to, ka vienlaikus publiskās iekštelpās vai ārtelpās sapulcējušies vairāk nekā divi cilvēki, un par šādiem gadījumiem Zemgalē ir sastādīti trīs administratīvā pārkāpuma protokoli – divi par organizēšanu un piedalīšanos privātā pasākumā, bet viens par draugu uzaicināšanu ciemos.

 

Jāpiebilst, ka Valsts policija par stingras pašizolācijas nosacījumu pārkāpšanu Latvijā jau otro reizi piemērojusi maksimālo 2000 eiro sodu kādam 1989. gadā dzimušajam vīrietim, kurš par spīti saslimšanai ar Covid-19 devies ārpus mājas.

 

Iedzīvotāji aicināti būt līdzatbildīgi un par pulcēšanās un distancēšanās noteikumu neievērošanu ziņot Valsts policijai pa tālruni 110 vai Jelgavas Pašvaldības policijai pa tālruni 8550.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Ziņu sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības policija

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies