Paplašinās atelpas brīža pakalpojuma saņemšanas iespējas

01.06.2021. Sociālo lietu pārvalde

Jelgavas vecākiem, kuri audzina bērnus ar smagiem funkcionāliem traucējumiem (FT) ar īpašas kopšanas indikācijām un diendienā ir kopā ar saviem aprūpējamajiem, tepat kaimiņos – Dobeles novadā – no 1. jūnija tiek piedāvāts atelpas brīža pakalpojums, kas pieejams Zemgales reģiona ģimenēm.

Pēc Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes datiem 2020. gadā Jelgavas pilsētā bija 92 bērni ar FT, kuriem nepieciešama īpaša kopšana.

 

Dobeles sociālais dienests informē, ka atelpas brīža pakalpojums nodrošina bērnu ar funkcionāliem traucējumiem īslaicīgu aprūpi vienu vai vairākas diennaktis, pēc vecāku izvēles, līdz 30 diennaktīm gadā, tādējādi sniedzot iespēju vecākiem veltīt vairāk laika sev, atvieglojot ģimenes no emocionāli un fiziski smagās aprūpes.

 

Pakalpojuma ietvaros bērniem ar FT tiks nodrošināta sociālā aprūpe, uzraudzība, speciālistu konsultācijas, ēdināšana, pašaprūpes spēju un sociālo prasmju attīstība, dažādas aktivitātes, saturīga brīvā laika pavadīšana un pastaigas. Atelpas brīža pakalpojumu nodrošinās speciālisti - sociālie audzinātāji, speciālais pedagogs, sociālais darbinieks, medicīnas māsa.

 

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde pašvaldības budžeta ietvaros ik gadu ģimenēm, kurās aug bērni ar FT ar īpašas kopšanas indikācijām, piedāvā atelpas brīža pakalpojumu, bet atsaucība nav liela, kā iemesls tam ir faktors, ka ne visi vecāki ir gatavi uzticēt savu bērnu uz diennakti vai ilgāk citām personām, vai arī pakalpojuma saņemšanas vieta atrodas tālu no ģimenes dzīvesvietas.

 

Vecākus, kurus interesē atelpas brīža pakalpojums un, kuri vēlas uzzināt tā saņemšanas iespējas, aicināti vērsties Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Rehabilitācijas nodaļā. E-pasts: veronika.nagnibida@soc.jelgava.lv , tālrunis 63048918.

 

 

Foto: www.dobele.lv

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies