10. sportiskā apņemšanās – bumbu izaicinājums

13.06.2021. Sporta servisa centrs

Turpinot aktīvā un sportiskā veidā atzīmēt Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Sporta servisa centrs" 20. jubileju, jelgavniekiem tiek piedāvāta nākamā iniciatīvu cikla "Būšu aktīvs" sportiskā apņemšanās – bumbu izaicinājums, kas ilgs līdz 30. jūnijam.

Bumbu izaicinājumā iekļauti trīs uzdevumi: ar basketbola bumbu, volejbola bumbu un futbola bumbu. Tajā var piedalīties bez vecuma ierobežojuma, turklāt katrs dalībnieks var pildīt vienu, divus vai visus trīs uzdevumus. Sievietes un vīrieši tiks vērtēti atsevišķi.

 

Dalībniekam jāizpilda uzdevums un iegūtais rezultāts (laiks, kādā uzdevums izpildīts, vai reižu skaits) ar norādi "Bumbu izaicinājums/disciplīna" jāiesūta pa e-pastu jelgavasporto@gmail.com. Dalībniekam jānorāda arī savs vārds, uzvārds un kontakttālrunis. Desmit labākie vīrieši un desmit labākās sievietes katrā disciplīnā tiks uzaicināti uz bumbu izaicinājuma finālu, kas notiks 2. jūlijā no pulksten 18 līdz pulksten 21 stadionā pie Jelgavas sporta halles. Finālisti stadionā varēs ierasties sev ērtā brīdī norādītajā laika periodā un tiesneša klātbūtnē izpildīt uzdevumu. Labākie trīs vīrieši un sievietes katrā disciplīnā tiks apbalvoti.

 

Dalībnieku sniegtie dati tiks izmantoti, lai sazinātos ar finālistiem, un pēc izaicinājuma noslēgšanās tiks dzēsti.

 

 

BASKETBOLA IZAICINĀJUMS

Basketbola izaicinājums "Zvaigzne" sagatavots kopā ar Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas Basketbola nodaļas absolventu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas 3. kursa studentu Aleksandru Ganžu.

 

Uzdevums: izpildīt 5 sekmīgus trīspunktu metienus noteiktā secībā (dalībnieks pats savāc bumbu) un 5 sekmīgus soda metienus, fiksēt laiku.

basketbola uzdevuma attels.png

 

Dalībnieks uzdevumu uzsāk no laukuma vidus (1). Izpildot pirmo metienu, sākas laika atskaite. Doties uz nākamo atzīmi drīkst pēc sekmīga trīspunktu metiena. No vidus atzīmes dalībnieks dodas uz labās puses stūri (2), izpilda trīspunktu  metienu līdz sekmīgam, tālāk kustība notiek uz pretējo pusi par 45 grādiem (3). Pēc sekmīga metiena, dalībnieks dodas pa labi (4) un izpilda metienu, metienu sērija noslēdzas kreisajā stūrī (5). Pēc pieciem sekmīgiem trīspunktu metieniem, dalībnieks dodas uz soda metienu līniju un izpilda soda metienus, pēc pieciem sekmīgiem soda metieniem laiks tiek apturēts, uzdevums ir paveikts!

 

Ja uzdevums tiek pildīts āra laukumā, kurā nav nepieciešamo līniju, jāņem vērā, ka punktu metienu izpildes vietas būs aptuvenas un ieteicams sekot zīmējumam, ievērojot attālumu līdz grozam: trīspunktu metieniem – 6,75 metri, soda metieniem – 5,80 metri.

 

 

VOLEJBOLA IZAICINĀJUMS

Volejbola izaicinājums sagatavots kopā ar sieviešu volejbola komandas "Jelgava" spēlētāju vairākkārtēju Latvijas čempioni Janu Leiti.

 

Uzdevums: izpildīt pēc iespējas vairāk volejbola augšējās piespēles vienā piegājienā, fiksēt reižu skaitu.

 

Dalībnieks uzdevumu uzsāk ar augšējo volejbola piespēli sev virs galvas, sasit plaukstas sev aiz muguras; izpilda augšējo volejbola piespēli, sasit plaukstas aiz muguras un tā tālāk līdz kļūdai, piemēram, bumba skar zemi vai citu priekšmetu, tiek izpildīta apakšējā piespēle.

 

 

FUTBOLA IZAICINĀJUMS

Futbola izaicinājums sagatavots kopā ar futbola akadēmijas FK "Jelgava" 2009. gadā dzimušo puišu komandas un arī meiteņu 1. līgas komandas treneri, amatieru futbola komandas JFC "Jelgava" spēlētāju Alekseju Osipovu.

 

Uzdevums: izpildīt pēc iespējas vairāk futbola bumbas atsitienu ar pēdas virspusi vienā piegājienā, fiksēt reižu skaitu.

 

Dalībnieks  veic bumbas žonglēšanu ar pēdas virspusi pārmaiņus ar labo un kreiso kāju līdz kļūdai, piemēram, līdz bumba skar zemi vai citu priekšmetu, dalībnieks pieskaras bumbai ar roku, žonglēšana tiek izpildīta tikai ar vienu kāju, nevis pārmaiņus ar abām.

 

Bumbu izaicinājums ir "Sporta servisa centra" iniciatīvu cikla "Būšu aktīvs" 10. apņemšanās. Iniciatīvu cikls ir veltīts Jelgavas sporta servisa centra 20. gadadienai, ko iestāde atzīmēs 2. augustā.

 

Foto: Jelgavas pilsēta, Ruslans Antropovs

Video: Sporta servisa centrs

Ziņu sagatavoja

Sporta servisa centrs

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies