Jelgava tiks pārstāvēta Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs

06.01.2020.
Prezentēta Latvijas komanda dalībai III Jaunatnes ziemas olimpiskās spēlēs, kas no 9. līdz 22. janvārim notiks Šveices pilsētā Lozannā. Komandas sastāvā iekļauts arī Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) šorttrekists Māris Jānis Šternmanis, informē Jelgavas Sporta servisa centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Knusle.

Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti astoņi ziemas sporta veidu 16 disciplīnas un tiks sadalīts 81 medaļu komplekts. Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1100 jauno sportistu 15–18 gadu vecumā no 70 pasaules valstīm. Latvijas komandā ir iekļauti 30 labākie Latvijas jaunie ziemas sporta veidu pārstāvji, kuri piedalīsies deviņos sporta veidos – biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā, kērlingā, kā arī 3x3 jaukto komandu hokeja turnīrā.

JLSS audzēknis M.J.Šternmanis šorttrekā trenējas jau desmit gadu. Plānots, ka Lozannā viņš startēs 500 un 1000 metru distancē, un, iespējams, jauktajā stafetē kopā ar citu valstu pārstāvjiem.

Latvijas komandas prezentācijā Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis nosauca arī Latvijas delegācijas karognesēju olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā – tas būs kalnu slēpotājs Kristofers Gulbis.

Jāatgādina, ka arī II Jaunatnes ziemas olimpiskās spēlēs, kas notika 2016. gadā Norvēģijas pilsētā Lillehammerē, startēja JLSS daiļslidotāja Diāna Ņikitina, kura individuālajā konkurencē izcīnīja 5. vietu, savukārt jaukto komandu sacensībās ieguva sudraba godalgu.

Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja

Ziņu sagatavoja:

www.jelgavasvestnesis.lv