3.4 °C, 2.4 m/s, 75.8 %

Sākumlapa JaunumiSports“Apolonam” trīs Latvijas čempioni svaru stieņa spiešanā guļus
“Apolonam” trīs Latvijas čempioni svaru stieņa spiešanā guļus
10/05/2023

Aizvadītajā nedēļas nogalē Gulbenē norisinājās Latvijas čempionāts klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus. Jelgavas pauerliftinga kluba “Apolons” pārstāvji ieguva trīs čempiona titulus un kopumā izcīnīja desmit medaļas.

Sacensības pulcēja ap 150 dalībnieku. Jelgavu pārstāvēja pauerliftinga klubs “Apolons” sportisti, kuri startēja vairākās vecuma grupās.

Jauniešu grupā zelta medaļu ar personīgo rekordu svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, paceļot 135 kilogramus, izcīnīja Matīss Vītols, absolūtajā jauniešu vērtējumā iegūstot 3. vietu. Bronzas medaļu svara kategorijā līdz 74 kilogramiem, paceļot 80 kilogramus, izcīnīja Dāvids Kaprāns. “Apolona” jaunieši komandu kopvērtējumā ieguva 1. vietu starp visām jauniešu komandām.

Junioru grupā Ēriks Miķelsons izcīnīja sudraba medaļu svara kategorijā līdz 74 kilogramiem ar rezultātu 105 kilogrami. Sudrabs arī Artūram Strīķim svara kategorijā līdz 105 kilogramiem ar rezultātu 145 kilogrami. Bronzas medaļa savukārt Kristeram Švarcam svara kategorijā līdz  120 kilogramiem, uzstādot jaunu personīgo rekordu un uzspiežot 130 kilogramus. Junioru komandu kopvērtējumā Jelgavas komanda ieguva 3. vietu.

Veterānu sieviešu konkurencē 50+ vecuma grupā zelta medaļu izcīnīja Inta Folkmane svara kategorijā līdz 69 kilogramiem ar rezultātu 32,5 kilogrami. Jāpiebilst, ka Intai šis bija vien otrais starts sacensībās.

Veterānu vīriešu konkurencē zelta medaļu vecuma grupā 60+ svara kategorijā līdz 83 kilogramiem ar rezultātu 122,5 kilogrami izcīnīja Jānis Lasmanis. Šīs vecuma grupas veterānu absolūtajā vērtējumā viņam otrais labākais rezultāts. Sudraba medaļu 50+ vecuma grupā svara kategorijā virs 120 kilogramiem ar rezultātu 160 kilogramiem izcīnīja Aigars Upelnieks. Bronzas medaļa vecuma grupā 60+ Jānim Lapelam svara kategorijā līdz 105 kilogramiem ar rezultātu 125 kilogrami, savukārt vecuma grupā 50+ Jānim Folkmanim svara kategorijā līdz 105 kilogramiem ar rezultātu 135 kilogrami. Komandu cīņā “Apolona” veterāniem 4. vieta.

“Apolona” komandu sacensībās pavadīja, kā arī tiesāja sacensības kluba jaunākā trenere Jana Jansone.