"Mākslu RŪMĒ" bibliotēkas pagalmā – mazs ceļojums pa Nionu

07.08.2022.

Līdz 31. oktobrim studijā "Mākslu RŪME" Akadēmijas ielā 28–59 skatāma jelgavnieka mākslinieka Raita Junkera pasteļglezniecības darbu izstāde "Nionā pie Ženēvas". Izstādes darbi tapuši plenērā Ženēvas ezera apkārtnē.

Mākslinieks R.Junkers Šveicē gleznojis vairākkārt – Nionā, Bernē, arī Ženēvā. "Galvenie motīvi izvēlēti ap Ženēvas ezeru Šveices un Francijas pusē. Pa Ženēvas ezeru var ērti izmantot ūdens transportu, kas kursē diezgan bieži uz visām pilsētām pie ezera," stāsta mākslinieks, piebilstot, ka šajā izstādē izvēlēti pasteļi, kuri radīti 2007. gadā. "Toreiz par savu apmešanās vietu biju izvēlējies 18. gadsimta muižiņu Nionā. Romantiska un funkcionāla vieta. Ar kājām līdz dzelzceļa stacijai 10 minūtes, līdz ezeram – 15 minūtes," tā R.Junkers, piebilstot, ka visi izstādē apskatāmie darbi radīti Nionā un Ženēvas ezera apkārtnē. "Man vienmēr paticis gleznot dabā un izjust apkārtnes iespaidus. Dabā viss notiek, viss kustas, virmo, smaržo, un to visu var ielikt darbā," tā R.Junkers. Viņš norāda, ka šai izstādei darbus izvēlējies kopā ar studijas "Mākslu RŪME" saimnieci Indru Zilbertu.

 

Izstāde "Mākslu RŪMĒ" (ieeja no Jelgavas Pilsētas bibliotēkas pagalma) apskatāma, iepriekš piesakoties pa tālruni 29178732.

 

 

Foto: "Mākslu RŪME"

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies