Aicina uz ekskursijām Jelgavas Vecpilsētas mājā

15.01.2023. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

29. janvārī pulksten 12 un 15 ikviens interesents, iepriekš piesakoties, speciālista pavadībā varēs izstaigāt Jelgavas Vecpilsētas mājas, Vecpilsētas ielā 14, istabas, gaiteņus un bēniņus, uzzināt faktus par mājas renovācijas gaitu, aplūkot renovēto interjeru un moderno ekspozīciju.

Atsaucoties iedzīvotāju interesei viesoties Jelgavas Vecpilsētas mājā un klausīties izzinošu stāstījumu par mājas renovācijas procesu un interaktīvajām ekspozīcijām, sākot ar pagājušā gada novembri, reizi mēnesī ikvienam interesentam tiek piedāvāta iespēja pieteikties ekskursijai zinoša ekspozīciju speciālista pavadībā bez papildus maksas, iegādājoties vien ieejas karti Jelgavas Vecpilsētas mājā.

 

Lai ērtāk varētu plānot grupas lielumu un interesentu atsaucību atbilstoši ekskursiju laikam, aicinām viesošanos pieteikt pa tālruni: 63005407, 27309673 vai e-pastu – vecpilseta@jelgava.lv.

 

Ieejas maksa Jelgavas Vecpilsētas mājā pieaugušajiem – 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,50 eiro, ģimenes biļete – 6 eiro. 

 

Kā vēstīts iepriekš, noslēdzoties vērienīgam restaurācijas procesam, novembrī durvis apmeklētājiem vēra Jelgavas Vecpilsētas māja, kas caur interaktīvu ekspozīciju un skaņas efektiem aicina izjust un iepazīt mājas stāstu. Ekspozīcija iekārtota vēsturiskā dzīvoklī, kur informācija apkopota trīs lielās zelta lādēs. Apmeklētāji, atverot lāžu atvilktnes, ar audio gida stāstiem, fotoattēliem un video materiāliem, var izzināt faktus par Jelgavas koka arhitektūru, Jelgavas Vecpilsētas māju, tās vēsturi un atjaunošanu.

 

Ikdienā Jelgavas Vecpilsētas mājas ekspozīcijas apskatei pieejamas no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 17.

 

Jelgavas Vecpilsētas mājas atjaunošana un ekspozīciju izveide īstenota ERAF projekta 5.5.1.0/17/I/002 "Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā" ietvaros.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Iestādē "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies