5.7 °C, 3.9 m/s, 90.4 %

Sākumlapa JaunumiSportsAkvatlona sacensības pulcē 40 dalībniekus
Akvatlona sacensības pulcē 40 dalībniekus
11/05/2022

8. maijā Jelgavā norisinājās akvatlona sacensības “Mītavas kauss 2022”, Latvijas kauss akvatlonā 2022 un Jelgavas atklātais čempionāts. Sacensības pulcēja 40 dalībniekus. Jelgavnieki izcīnīja desmit godalgas.

Akvatlons ir sacensības, kurās dalībnieki sacenšas peldēšanā un skriešanā. Distances garums ir atkarīgs no vecuma grupas, kurā dalībnieks startē. Sacensību dalībnieki peldēja LLU Sporta nama baseinā un skrēja par LLU stadionā līdzās baseinam.

Jaunākajā vecuma grupā (8–9 gadi) uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas skolnieks Gusts Gudēvics un Jelgavā bāzētā kluba “Piramida Triathlon Club” pārstāve Jekaterina Gubina. Zēnu konkurencē 3. vieta Andrejam Pahomovam no “Piramida Triathlon Club”.

Vecuma grupā 10–11 gadi 1. vietu izcīnīja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas pārstāvis Salvis Šķirus.

Vecuma grupā 12–13 gadi uzvarēja Darja Gubina un Everts Pikšēns, savukārt 2. vietu izcīnīja Beāte Ziediņa. Visi pārstāv kluba “Piramida Triathlon Club”.

Vecuma grupā 14–15 gadi 1. vietu izcīnīja “Piramida Triathlon Club” pārstāvis Gustavs Vīksne.

Medaļas “Piramida Triathlon Club” pārstāvjiem arī veterānu konkurencē. Toms Pikšēns uzvarēja vīriešu vecuma grupā 50–60 gadi, savukārt Mārīte Gārbene – sieviešu vecuma grupā virs 50 gadiem. Mārītei ir 71 gads.

Sacensības organizē sporta klubs “Piramida Triathlon Club” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un Latvijas Triatlona federāciju.