Dzīvesziņas un arodu sētā aicina uz sadziedāšanās pēcpusdienām

04.02.2023. Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Ja vien ir vēlme spēcināt sevi ar tautasdziesmām, savu garu uzmundrināt, kopsanākšanā iemantot kopības sajūtu un latviskā spēkā mundri omu uzlabot, ikviens interesents no februāra ir aicināts uz Dzīvesziņu un arodu sētu Vecpilsētas ielā 2 uz sadziedāšanās vakariem.

10. februārī pulksten 18 notiks pirmā sadziedāšanās pēcpusdiena "Ziemas laika dziesmas un rotaļas". Aktivitāti organizē Tautastērpu darinātava un amatnieku darbnīca "Austras raksti" sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru un folkloras kopu "Dimzēns". Pasākuma laikā apmeklētāji, viesojoties tradicionālajā latviešu saimes istabā, varēs klausīties seno latviešu ziemas laika dziesmu skanējumā un atklāt aukstā gadalaika pavadīšanas tradīcijas, kā arī paši aktīvi darboties līdzi, dziedāt un iet rotaļās. Sadziedāšanās pēcpusdienai aicināti pieteikties gan tādi, kam latviešu tradicionālā kultūra būs jaunatklājums, gan tradīcijas pārzinoši cilvēki, lai kopīgi uzjundītu kopbūšanu. Iespējams kāds jauniegūtās zināšanas, dziesmas un rotaļas, kā ziemas laika tradīciju ieviesīs savā ģimenē.  

 

Pieteikšanās sadziedāšanās vakaram pa tālruni 29116210. Dalības maksa pieaugušajiem 5,50 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 3,50 eiro. Dalības maksā iekļauts arī Dzīvesziņas un arodu sētas apmeklējums. Pasākuma viesi vakara laikā varēs cienāties ar aromātisku tēju, bet, lai vakarēšanu padarītu omulīgāku, ikviens aicināts līdzi ņemt kādu našķi.  

 

Nākamā sadziedāšanās vakars norisināsies 10. martā pulksten 18.

 

Tautastērpu darinātava un amatnieku darbnīca "Austras raksti" Dzīvesziņas un arodu sētā saimnieko kopš pagājušā gada novembra nogales. Ikdienā Dzīvesziņas un arodu sētas viesiem "Austras raksti" piedāvā iespēju vērot audēju amata paraugdemonstrējumus, piedzīvot ekskursiju audējas pavadībā, izzināt ēkas vēsturi un iekārtojumu, atklāt audēju darba nianses un arī pašiem izmēģināt audēja iemaņas.

 

Individuālajiem apmeklētājiem Dzīvesziņas un arodu sēta pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro. Savukārt ekskursijas gan individuāli, gan grupām iespējams pieteikt iepriekš pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: austras.raksti@gmail.com

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Iestādē "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies