4.9 °C, 4.5 m/s, 50.9 %

Sākumlapa JaunumiSportsEiropas čempionātā ārmreslingā piedalīsies četri “Legacy Jelgava” sportisti
Eiropas čempionātā ārmreslingā piedalīsies četri “Legacy Jelgava” sportisti
18/05/2023

Jelgavā aizvadīts Latvijas čempionāts ārmreslingā, kurā ar labiem panākumiem nostartēja arī kluba “Legacy Jelgava” sportisti, izcīnot 17 medaļas.

Jelgavas jaunais talants Kristaps Blūmanis izcīnīja 1. vietu U-23 vecuma grupā svara kategorijā līdz 80 kilogramiem gan ar kreiso, gan ar labo roku.

Vīriešu grupā svara kategorijā līdz 75 kilogramiem 2. vietu gan ar kreiso, gan ar labo roku izcīnīja Armands Krūmiņš. Vīriešu grupā svara kategorijā līdz 80 kilogramiem nepārspēts palika Vladislavs Krasovskis – viņam uzvara gan ar kreiso, gan ar labo roku. Vīriešu gripā svara kategorijā līdz 90 kilogramiem Arnis Zoriks izcīnīja 2. vietu kā ar kreiso, tā ar labo roku. Vīriešu grupā svara kategorijā līdz 100 kilogramiem 3. vietu ar kreiso roku un 2. vietu ar labo roku izcīnīja Gundars Blūmanis. Tāds pats panākums, tikai svara kategorijā virs 100 kilogramiem Jānim Liepam, kurš agrāk nodarbojās ar šķēpmešanu un ir iegājis Latvijas sporta vēsturē kā astoņdesmitnieku klubiņa dalībnieks, proti, ir viens no tiem šķēpmetējiem, kas raidījis šķēpu tālāk par 80 metriem.

Veterānu grupā 2. vietu gan ar kreiso, gan ar labo roku izcīnīja Gundars Blūmanis. Šajā grupā visi dalībnieki startēja kopā, nedalot pa svara kategorijām.

Absolūtajā vērtējumā starp visiem čempionāta dalībniekiem 1. vietu cīņā ar kreiso roku ieguva Arnis Zoriks, bet cīņā ar labo roku viņam 2. vieta. Savukārt 3. vieta absolūtajā vērtējumā cīņā ar labo roku – Vladislavam Krasovskim.

Tāpat tika noteikts arī komandu kopvērtējums. Punktus komandai deva par izcīnītu 1. vietu, un “Legacy Jelgava” ieguva 2. vietu piecu komandu konkurencē.

Pēc Latvijas čempionāta rezultātiem tika arī nokomplektēta Latvijas izlase dalībai Eiropas čempionātā, kas notiks no 9. līdz 18. jūnijam Moldovā. Izlases sastāvā iekļauti Kristaps Blūmanis, Gundars Blūmanis, Arnis Zoriks un Vladislavs Krasovskis, turklāt Kristaps startēs gan U-23, gan pieaugušo grupā.