Godinās Latvijas pirmo prezidentu Jāni Čaksti

13.09.2021.

14. septembrī arī Jelgavā atzīmēs Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes 162. jubileju. Šajā dienā tiks nolikti ziedi pie J.Čakstes pieminekļa un "Aučos" pasniegta J.Čakstes stipendija.

Kā informē pašvaldības iestādes "Kultūra" kultūras darba speciāliste Lolita Muižniece, pulksten 14 pie J.Čakstes pieminekļa notiks piemiņas brīdis – ziedus noliks Jelgavas valstspilsētas vadība, Latvijas Lauksaimniecības universitātes vadība un Skolēnu domes pārstāvji, bet ar dziedājumu uzstāsies sieviešu vokālā ansambļa "Guns" dalībnieces.

 

Iedzīvotāji ziedus pie pieminekļa aicināti nolikt visas dienas garumā, tādējādi godinot pirmo Valsts prezidentu, kura sabiedriskā un profesionālā darbība cieši saistīta ar Jelgavu.

 

Savukārt pulksten 15 J.Čakstes dzimtas mājās "Auči" Ozolnieku novadā tiks pasniegta J.Čakstes vārdā nosauktā stipendija, ko ik gadu saņem viens LLU studējošais, kas sevi pierādījis gan mācībās un sabiedriskajās aktivitātēs, gan izstrādājot kvalitatīvu zinātniski pētniecisko darbu par pirmo prezidentu.

 

J.Čakste dzimis 1859. gada 14. septembrī. Latvijas prezidenta amatu viņš ieņēma no 1922. gada līdz mūža beigām 1927. gadā. Ar Jelgavu saistītas viņa skolas gaitas Jelgavas ģimnāzijā, profesionālā darbība advokatūrā un sabiedriskās aktivitātes.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies