Iegaumē! Kādi noteikumi jāievēro skrejriteņa vadītājam pilsētā

26.03.2023. Pilsētsaimniecība

Iestājoties siltākam laikam, sākusies aktīva elektroskrejriteņu lietošanas sezona. Būtiski atcerēties, ka gan velobraucējiem, gan elektroskrejriteņu vadītājiem, gan gājējiem ir jāievēro drošība, ceļu satiksmes noteikumi un savstarpēja cieņa.

Ceļu satiksmes likums nosaka:

 • braucot ar elektroskrejriteni, maksimālais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 25 kilometrus stundā;
 • persona no 14 līdz 17 gadiem braukt ar elektroskrejriteni var, ja tai ir velosipēda vadīšanas apliecība;
 • ja ar elektroskrejriteni pārvietojas pa ietvi, priekšroka ir gājējiem, kā arī jāizvēlas ātrums, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu;
 • pirms gājēju pārejām un sabiedriskā transporta pieturām ir jāsamazina ātrums;
 • elektroskrejritenim ir jābūt labā tehniskā stāvoklī, aprīkotam ar bremzēm, braukšanas laikā priekšpusē ir jādeg baltam gaismas lukturim, aizmugurē – sarkanam;
 • ar elektroskrejriteni aizliegts braukt, neturot stūri, nedrīkst vest pasažieri, braukt, turoties pie cita transportlīdzekļa, un pārvadāt kravu, kas apdraud citus, ja vadītājam alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles; atrodas narkotisko, psihotropo, toksisko, citu apreibinošu vielu vai arī reakcijas ātrumu un uzmanību samazinošu medikamentu ietekmē.

Par pārkāpumiem ir paredzēta atbildība – naudassods vai brīdinājums.

 

Pilsētā ceļu satiksmē iedzīvotāji piedalās gan ar nomas elektroskrejriteņiem, gan privātajiem, un to lietotāju skaitam ir tendence augt. Elektroskrejriteņu nomas uzņēmuma "Bolt" elektroskrejriteņu lietotnēs ir ievadīta informācija par ceļu satiksmes noteikumiem, drošības rekomendācijām, ātruma ierobežojumiem un vietām, kur nedrīkst pabeigt braucienu. Saskatot iespējamas problēmas un domājot par mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību, pilsētas Satiksmes kustības drošības komisija atbalstīja uzņēmuma "Bolt" piedāvātās lietotnes iespējas, kuras funkcijas katru gadu tiek uzlabotas. Tā 2022. gadā lietotne papildināta ar funkciju, kas nosaka, vai uz skrejriteņa pārvietojas viens cilvēks, tika uzlabota funkcija par beigu fotogrāfiju pārbaudi, kas fiksē nepareizi novietotus skrejriteņus pirms nodošanas nākamajam klientam. Tāpat turpina darboties funkcija par ātruma samazinājumu noteiktās vietās, un šogad tas ir līdz 10 kilometriem stundā.

 

Vietas pilsētā, kur elektrisko skrejriteņu ātrums jāsamazina līdz 10 km/h:

 • Pasta sala, Pils sala: visa salu teritorija;
 • Lielā iela: posms no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Brīvības bulvārim;
 • Hercoga Jēkaba laukums: parka teritorija un iebrauktuve gar Lielo ielu 8;
 • skvērs aiz kultūras nama: visa skvēra teritorija;
 • Raiņa parks, Alunāna parks, Stacijas parks, Grēbnera parks, Uzvaras parks;
 • Driksas iela: posms no Pasta ielas līdz Katoļu ielai;
 • Lietuvas šosejas pārvads: posms no Rūpniecības ielas rotācijas apļa līdz iebrauktuvei uz degvielas uzpildes staciju "Dinaz";
 • tilti, pārvadi pilsētas teritorijā: jebkurš cits pilsētas teritorijā esošs nepieminētais tilts, pārvads;
 • pie visām pilsētā esošām izglītības iestādēm.         

"Bolt" turpina sadarboties ar Jelgavas pašvaldību un sekot līdzi pilsētas aktualitātēm, izskata iedzīvotāju paradumus un ierosinājumus, lai veiktu papildinājumus nomas skrejriteņu lietošanai. Lielākā problēma arī pagājušajā gadā bija pēc brauciena nepareizi novietoti skrejriteņi, tāpēc šogad iedzīvotāji aicināti ziņot par nepareizi novietotiem nomas skrejriteņiem. Jāpiebilst, ka šādu ziņojumu nosūtīšanai nav nepieciešama "Bolt" lietotne – savā mobilajā tālrunī interneta pārlūkprogrammas meklētājā jāieraksta "Ziņot par skrejriteni" un jānoskenē kvadrātkods uz skrejriteņa drošības noteikumu uzlīmes.

 

skrejritenis nogazts.jpg

 

Jāuzsver, ka pār Mītavas tiltu, pa Svētes palieņu koka laipām un citviet pilsētā, kur uzstādītas ceļa zīmes Nr.415 "Gājēju ceļš", nedrīkst braukt ne ar velosipēdu, ne skrejriteni.

 

Iedzīvotāji, izmantojot elektroskrejriteni, aicināti būt atbildīgi, ievērot ceļu satiksmes noteikumus un neapdraudēt sevi un citus. Diennakts tumšajā laikā, lai neradītu bīstamas situācijas, pie apģērba jālieto atstarojošs elements.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija: "Pilsētsaimniecība"

Komentāri

Lai komentētu, lūdzu autorizējies